Nowa karetka w krośnieńskim pogotowiu. W zakupie pomogło Krosno Glass

piątek, 31 lipiec 2020 15:04
Nowa karetka w krośnieńskim pogotowiu. W zakupie pomogło Krosno Glass SPPR w Krośnie

Powiększa się tabor Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie. Ostatni nabytek to Renault Master w wersji long. To jeden z dwóch tego typu pojazdów w naszym województwie.

Do zakupu nowego ambulansu dorzuciła się spółka Krosno Glass. Jak tłumaczy Szymon Orlik, Koordynator Działu Marketingu, nieco ponad 137 tysięcy złotych pochodzi z akcji #razemdlamedyków, prowadzonej przez krośnieńską hutę.

- W ramach akcji w kwietniu, w naszym sklepie internetowym obniżyliśmy ceny produktów o 30 procent, a kolejne 30 procent przekazaliśmy Samodzielnemu Publicznemu Pogotowiu Ratunkowemu w Krośnie – tłumaczy Szymon Orlik. I dodaje, że to właśnie ratownicy z SPPR niosą pierwszą i często najważniejszą pomoc mieszkańcom Krosna i najbliższych okolic.

Do końca kwietnia akcją krośnieńskiej huty zainteresowało się blisko 3,5 tysiąca osób. Dzięki temu udało się zebrać 137 100 zł. - Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w akcji i wsparli służby medyczne, które są najbardziej narażone na zakażenie SARS-CoV-2 - dodaje Szymon Orlik.

Renault Master oznaczony jest literą "P". Oznacza to, że jest to pojazd podstawowego zespołu ratownictwa medycznego.

To kolejna nowa karetka w taborze krośnieńskiego SPPR. W tym roku do krośnieńskich medyków trafiły już trzy fabrycznie nowe pojazdy - informowaliśmy o nich w artykułach (kliknij, kliknij). 

 

red. Tomasz Jefimow
zdjęcia: SPPR w Krośnie