.

Pożary

Strażacy z OSP KSRG Rymanów, OSP KSRG Posada Dolna i JRG Krosno zostali wezwani do pożaru samochodu, do którego doszło w poniedziałek 3.06 około godziny 10.

Zgłoszenie o pożarze dotarło do strażaków dzięki systemowi monitoringu przeciwpożarowego w jednym z zakładów produkcyjnych na terenie Krosna w sąsiedztwie ul. Pużaka. Do działań skierowano trzy zastępy gaśnicze, a akcją dowodzili Komendant Miejski PSP i dowódca JRG.

Nietypowa interwencja strażaków, jak na późno wiosenny okres roku. Zostali wezwani do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w jednym z domów w Chyrowej (gm. Dukla). Pożary sadzy jednak najczęściej występują w okresie jesienno-zimowym. 

Zimna krew i szybkie działania pracowników sklepu przy ulicy Brzozowej w Jedliczu zapobiegły rozprzestrzenieniu się pożaru na kolejne pomieszczenia. Do akcji ruszyli też strażacy z Krosna, Żarnowca i Jaszczwi. 

Dramatyczny krajobraz po nocnym oberwaniu chmury na terenie Krosna i powiatu. W akcji przeciwpowodziowej bierze udział już około kilkuset strażaków PSP i druhów OSP z prawie wszystkich jednostek na terenie naszego powiatu, a jest ich 95. 

W czwartkowe popołudnie doszło do pożaru wewnątrz domu w Przybówce. Pożar powstał w jednym z pokojów od nieszczelnego piecyka. Dom zamieszkuje Kamil Kevin Suski, który co roku dekorował go ponad 50 tys. lampek choinkowych. 

CHORKÓWKA: Pożar drewutni niedaleko ronda

sobota, 27 kwiecień 2019 09:47

W sobotnie przedpołudnie (przed godz. 10.) strażacy zostali wezwani do pożaru drewutni w Chorkówce niedaleko ronda. Prawdopodobnie doszło do rozprzestrzenienia ognia podczas gotowania ziemniaków dla kur.

Strażacy interweniowali w środowy poranek na terenie huty Krosglass przy ulicy Tysiąclecia w Krośnie. W jednej z hal, z wanny wyciekło 600 kg płynnego szkła. Obyło się bez poszkodowanych.

Strona 1 z 55
 

Partnerzy portalu: