Pożary

W niedzielne popołudnie (po 16:00) strażacy zostali wezwani do pożaru balotów siana w Dobieszynie (gm. Jedlicze). Strażakom udało się uratować połowę ze zgromadzonych tam beli. Niestety w poniedziałek znów ktoś je podpalił. 

Doszczętnie spłonęła nieużytkowana stodoła w Łączkach Jagiellońskich w gminie Wojaszówka. Pożar został zauważony w nocy, około godziny 1:40, w sobotę 1 sierpnia. Na miejscu z pożarem walczyło kilkudziesięciu strażaków.

ŻEGLCE (gm. Chorkówka). Mężczyzna został poparzony przy wypalaniu traw! Do tragicznego zdarzenia doszło w środę (15.07) po godzinie 14:00. Na miejscu trwały działania medyków z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i kilkudziesięciu strażaków.

Trzy zastępy straży pożarnej zostało zadysponowane do Leśniówki (gm. Chorkówka), gdzie we wtorek (16.06) po godzinie 16:00 doszło do pożaru w jednym z domów. 

W nocy ze środy na czwartek (10/11.06) doszło do pożaru altany przy ul. Zielonej w Jedliczu. To już kolejna altana, która spłonęła nocą na terenie gminy Jedlicze. 

W nocy, z poniedziałku na wtorek (2.06), straż pożarna w Krośnie została powiadomiona o dużym pożarze budynku mieszkalnego w Odrzykoniu. Pożar był widoczny z bardzo daleka. Szybko zaalarmowano wiele jednostek straży pożarnej, zagrożone były inne budynki drewniane.

Kilka zastępów straży pożarnej zostało zadysponowanych do pożaru ciężarówki, której kierowca zaparkował na parkingu stacji paliw w Zboiskach (gm. Dukla). 

Pięć zastępów straży pożarnej interweniowało w jednym z bloków przy ul. Krakowskiej, gdzie doszło do zadymienia. Nikt nie potrzebował pomocy medycznej.