.

WRÓBLIK SZLACHECKI: Pożar strawił wnętrze domu

fot. Jakub Jastrzębski - Krosno112.pl fot. Jakub Jastrzębski - Krosno112.pl

Do nieszczęśliwego pożaru, który strawił część wnętrza domu doszło w miejscowości Wróblik Szlachecki w nocy z czwartku na piątek (16/17.03.2017). Na miejscu działało pięć zastępów straży pożarnej i ekipa pogotowia energetycznego. Na szczęście mieszkańcom nic się nie stało, jednak obecnie dom nie nadaje się do zamieszkania.

Około 45 minut po północy w piątek (17.03) zawiadomiono straż pożarną o pożarze wewnątrz drewnianego budynku mieszkalnego w miejscowości Wróblik Szlachecki (gm. Rymanów).

Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano sekcję gaśniczą z JRG Krosno, miejscową jednostkę OSP Wróblik Szlachecki oraz zastępy z OSP KSRG Posada Dolna oraz OSP Wróblik Królewski.

Podczas gdy zauważono pożar wewnątrz budynku, przybywało w nim cztery osoby, w tym dziecko. Na szczęście w porę udało im się ewakuować z domu.

Po dojeździe na miejsce, strażacy przystąpili do gaszenia rozprzestrzeniającego się pożaru. Wewnątrz i na zewnątrz budynku panowało bardzo duże zadymienie, dlatego strażacy rozpoczęli walkę z żywiołem w aparatach ochrony układu oddechowego.

Jednostki OSP zbudowały zasilanie wodne z pobliskiej rzeki. Do pomocy w ratowaniu dobytku przyszli mieszkańcy Wróblika Szlacheckiego i Wróblika Królewskiego.

Po rozwinięciu linii gaśniczych i podaniu wody w natarciu na miejsce zarzewi ognia przystąpiono do ewakuacji mienia. Część niestety uległa spaleniu lub nadpaleniu.

W dalszym etapie działań przystąpiono do częściowej rozbiórki stropu oraz ścian, które uległy spaleniu.

Strażakom udało się złapać ogień w pokoju dziecięcym, który strawił już kuchnię, łazienkę i część poddasza. Ogień nie rozprzestrzenił się na dalszą część domu. 

Po oddymieniu pomieszczeń zakończono działania ratownicze. Budynek sprawdzono jeszcze za pomocą kamer termowizyjnych. 

Niestety w obecnym stanie budynek nie nadaje się do zamieszkania. jednak nie jest on całkowicie zniszczony i jest szansa go odremontować.

Przyczyna pożaru nie została jednoznacznie ustalona.

Pięcioosobowa rodzina w tym schorowany starszy człowiek oraz małe dziecko znajdą tymczasowe schronienie u swoich bliskich.

W działaniach, które trwały kilka godzin brały udział jednostki:
- JRG Krosno (GCBARt Scania, GCBA Renault)
- OSP KSRG Posada Dolna (GBARt MAN)
- OSP Wróblik Szlachecki (GBM Star)
- OSP Wróblik Królewski (GBA Star)

Po zakończeniu typowych działań ratowniczo-gaśniczych jednostka OSP Wróblik Szlachecki pozostała jeszcze na dozorowaniu miejsca pożaru.

red. | fot. Jakub Jastrzębski - Krosno112.pl

 

Partnerzy portalu: