Apel o pomoc dla dzieci, które straciły matkę w pożarze

fot. Krosno112.pl - Adrian Socha fot. Krosno112.pl - Adrian Socha

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśliskach zwraca się z prośbą o udzielenie pomocy dla czwórki dzieci poszkodowanych w wyniku pożaru jaki miał miejsce w dniu 31 stycznia 2015 roku w miejscowości Daliowa. Pożar strawił dorobek całego życia oraz pozbawił życia matkę dzieci.

Dlatego też prosimy wszystkich, którzy chcą i mają możliwość przyjścia z pomocą poszkodowanym, zarówno w formie rzeczowej jak i finansowej, aby nie pozostali obojętni na los ludzi dotkniętych nieszczęściem. Dzieci są w wieku (chłopcy 8 lat i 4 lata, dziewczynki 9 lat i 2,5 roku). Szczególnie potrzebne są ubrania, środki czystości, żywność o długim terminie przydatności do spożycia, zabawki.

Wsparcia można udzielać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Jaśliskach. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 13 43 10 589 (numer czynny będzie w poniedziałek) lub wysłać potrzebne rzeczy pod adres: 

Urząd Gminy Jaśliska
Jaśliska 171
38-485 Jaśliska
 
Na nasz apel o pomoc dla czwórki dzieci poszkodowanych we wczorajszym pożarze w Daliowej odpowiedziało mnóstwo Czytelników. Około 70 osób pojawiło się dzisiaj w naszej redakcji ofiarując najpotrzebniejsze rzeczy. Jutro zawieziemy je dzieciom i przekażemy Wam kolejne, szczegółowe informacje w jaki sposób możecie im pomóc. Kolejne terminy zbiórek podamy po przyjeździe z Daliowej od dzieci. 
 
Caritas udostępnił numer konta na który można wpłacać darowizny. Poniżej list ks. Artura Jańca - Dyrektora Caritasa Archidiecezji Przemyskiej:
"Pani Barbara od dwóch lat po śmierci męża samotnie wychowywała czwórkę dzieci, niepełnosprawną dziewczynkę w wieku 9 lat, chłopców w wieku 8 i 4 lata oraz najmłodszą córkę w wieku 2,5 roku. Pani Barbara wraz ze swoimi dziećmi żyła bardzo skronie w małym ale pełnym ciepła rodzinnego domu zaspakajając wszystkie potrzeby swoich dzieci. Była bardzo dzielną kobietą. Pomimo trudności wynikających z chorób dzieci (niepełnosprawności) oraz braku pracy potrafiła na miarę swoich możliwości dbać i opiekować się dziećmi. Korzystała z pomocy miejscowego GOPS -u, parafii oraz innych instytucji publiczno-społecznych. Niedawno dzięki tej pomocy został w dużej mierze wyremontowany ich domek. Bardzo się cieszyła z tego. Niestety stała się tragedia, która zniweczyła to wszystko co szło w dobrym kierunku.

Po tej straszliwej tragedii dzieci pozostały bez matki ale także bez najpotrzebniejszych rzeczy, tj. odzieży, środków czystości, pampersów (które ubierane są na noc najmłodszej dziewczynce) czy też zabawek.

Najpotrzebniejsza jest teraz pomoc finansowa, materialna w postaci ubrań, artykułów spożywczych o długim terminie przydatności, zabawek.

Za tydzień odbędzie się w kościele parafialnym w Jaśliskach zbiórka pieniędzy na pomoc dzieciom.
Caritas Archidiecezji Przemyskiej zwraca się z gorącą prośbą do wszystkich ludzi o dobrym i wrażliwym sercu o pomoc dla dzieci. Za każdy dar serca bardzo serdecznie dziękujemy."

Wszelkie wpłaty można przekazywać na konto bankowe:
PEKAO S. A. I O. Przemyśl
33 1240 2568 1111 0000 3629 7045
z dopiskiem "pomoc dzieciom"

 

 

Partnerzy portalu: