Nowe informacje w sprawie pomocy dla rodzeństwa z Daliowej

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Byliśmy dzisiaj (02.02) na miejscu tragicznego pożaru w Daliowej. Zawieźliśmy ofiarowane przez naszych Czytelników najpotrzebniejsze rzeczy. Spotkaliśmy się z przedstawicielami instytucji wspierających rodzinę oraz z panią Anastazją, babcią czwórki osieroconego rodzeństwa. 

Od opublikowania naszego apelu o pomoc dla dzieci odezwało się do nas setki ludzi nie tylko z Polski, ale również z zagranicy. Pomoc płynie szerokim strumieniem.

 

Poznaliśmy potrzeby poszkodowanej rodziny oraz plany dotyczące przyszłości dzieci. 

1. REMONT DOMU BABCI
Najpilniejszą potrzebą jest poprawa warunków bytowych u babci, aby dzieci mogły u niej zostać. Jak poinformowała nas kierownik GOPS w Jaśliskach pani Agnieszka Łątka w najbliższych dniach ruszy remont domu. W tym czasie dzieci będą przebywać na feriach w ośrodku rehabilitacyjnym. 

2. BUDOWA NOWEGO DOMU
Została podjęta decyzja o budowie nowego domu w miejscu spalonego budynku. Zgłosiło się już biuro architektoniczne, które zaprojektuje nowy dom, firmy z materiałami budowlanymi, ludzie którzy położą dach oraz wykonają podłącz urządzeń sanitarnych. 

3. OPIEKA NAD PSAMI
Padło wiele pytań o dwa psy, które były widoczne w materiałach telewizyjnych. Dowiedzieliśmy się, że jeden z psów jest u sąsiadów, natomiast suczka jest u babci z dziećmi ze względu, że była ona ofiarowana im przez nieżyjącego ojczyma i jest bardzo z nimi zżyta. Dzisiaj Pan z Krakowa dostarczył dwie budy dla tych psiaków. 

4. GMINNE KONTO POMOCY SIEROTOM I KONTO POLSKIEGO KOMITETU POMOCY SPOŁECZNEJ 
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśliskach otworzył subkonto dla dzieci. Wpłaty można dokonywać na podane niżej konto. Pieniądze będą przeznaczone na najpilniejsze potrzeby, remont domu babci oraz budowę nowego domu.  

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśliskach "Daliowa Pomoc Dzieciom"
Jaśliska 171, 38-485 Jaśliska
Nr konta bankowego:
NRB: PL 69 8642 1096 2010 9606 7523 0003
SWIFT: POLUPLPR

Polski Komitet Pomocy Społecznej 
Stowarzyszenie Charytatywne 
Zarząd Okręgowy
38-400 Krosno, ul. Lewakowskiego 27B
Nr konta: 10 1020 2964 0000 6102 0003 3878
z dopiskiem: Pomoc dzieciom z Daliowej

5. CZEGO JESZCZE POTRZEBA?
Wystarczająca jest obecnie ilość ubrań i pluszowych zabawek dla dzieci. Obecnie prośba babci i gminy jest o:

- produkty spożywcze z długim terminem przydatności;
- artykuły higieny osobistej;
- środki czystości;
- karma dla psów.

Jednak najpilniejszą potrzebą jest pomoc finansowa, gdyż remont domu babci (gdzie prawdopodobnie będą przebywać dzieci) i wyposażenie w AGD i meble oraz budowa nowego domu wymaga sporych nakładów finansowych. 

Cały czas jesteśmy w kontakcie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jaśliskach oraz poszkodowaną rodziną. Staramy na bieżąco odpowiadać na maile, wiadomości i telefony jednak ich ogrom sprawia, że odpisujemy z opóźnieniem i prosimy o cierpliwość i zrozumienie.

red.

 

Partnerzy portalu: