.

KROSNO: Pożar budynku w wigilijny wieczór

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

W wigilijny wieczór spłonął drewniany budynek przy ulicy Wisze w Krośnie. W działaniach gaśniczych, które trwały prawie trzy godziny brało udział kilkudziesięciu strażaków zawodowych oraz ochotników.

Tuż po godzinie 21:00, w poniedziałek 24 grudnia 2018r. został zauważony pożar drewnianego budynku przy ul. Wisze. Na miejsce natychmiast zadysponowano sekcję gaśniczą JRG Krosno. Ogniem objęty był cały budynek, dlatego na miejsce zadysponowano kolejne zastępy.

Cała konstrukcja budynku została naruszona. Strażacy prócz akcji gaśniczej, przystąpili do rozbiórki kilku ścian i części więźby dachowej, które zagrażały zawaleniem. W tym samym czasie przeszukiwano pogorzelisko.

Dawny budynek mieszkalny był przystosowany obecnie do celów gospodarczych. Wewnątrz znajdowały się kosiarki do trawy i skład różnych sprzętów i maszyn. Budynek nie miał instalacji gazowej i energetycznej. Wszystko wskazuje na to, że mogło dojść do podpalenia budynku - źródło ognia mogło znajdować się na zewnątrz budynku, od strony niezamieszkałej. Na miejscu pracowali policjanci KMP Krosno, którzy będą wyjaśniać przyczyny pożaru.

W akcji gaśniczej uczestniczyły zastępy:
- JRG Krosno (GCBARt Scania, GCBA Renault)
- OSP Krosno-Białobrzegi (GLBAw Ford)
- OSP Krosno-Suchodół (GBA StarMan)
- OSP Krosno-Turaszówka KSRG (GCBA Jelcz, GBA Mercedes)

red. fot. Jakub Jastrzębski, Radosław Sowiński, KM PSP Krosno

 

Partnerzy portalu: