.

KROSNO: Ogień pojawił się w pustostanie

fot. Krosno24.pl fot. Krosno24.pl

Strażacy interweniowali w niedzielne popołudnie w jednym z budynków przy ulicy Krakowskiej w Krośnie, gdzie doszło do pożaru. Prawdopodobnie doszło do zaprószenia ognia przez bezdomnych, którzy mogli przebywać w pustostanie.

W niedzielę (13.01) około godziny 14:30 został zauważony wydobywający się dym z niezamieszkałego budynku przy ulicy Krakowskiej, gdzie mogli bezprawnie przebywać bezdomni. Prawdopodobnie zaprószyli ogień i doszło do pożaru. 

- Początkowo działania polegały na jak najszybszym zlokalizowaniu źródła pożaru. Dlatego dowódca akcji podjął decyzję o wprowadzeniu ratowników w ilości 3 rot gaśniczych do wnętrza budynku. (2x JRG Krosno, OSP Krosno-Turaszówka) - relacjonują akcję strażacy z TuraszówkiRatownicy ubrani w aparaty dróg oddechowych stosunkowo szybko zlokalizowali źródło pożaru. Po przygaszeniu pożaru, strażacy biorący udział w działaniach przystąpili do wentylowania pomieszczeń przy użyciu wentylatora, a następnie usunięto na zewnątrz budynku palące się jeszcze materiały, gdzie zostały dogaszone. Na miejscu obecny był również patrol Policji, który ustala przyczyny zdarzenia. Do naszych zadań należało też kierowanie ruchem pojazdów na miejscu zdarzenia.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych uczestniczyły zastępy:
- JRG Krosno (GCBARt, GCBA)
- OSP Krosno - Turaszówka (GBA)
- OSP Krosno - Suchodół (GBA)

red. fot. Krosno24.pl, OSP Krosno-Turaszówka

 

Partnerzy portalu: