.

KROSNO i POWIAT: Zalane budynki, szkoły, ulice i krośnieńska targowica

fot Czytelnicy Krosno112.pl fot Czytelnicy Krosno112.pl

Dramatyczny krajobraz po nocnym oberwaniu chmury na terenie Krosna i powiatu. W akcji przeciwpowodziowej bierze udział już około kilkuset strażaków PSP i druhów OSP z prawie wszystkich jednostek na terenie naszego powiatu, a jest ich 95. 

Ulewne deszcze nie opuszczają naszego regionu od kilku dni, jednak w nocy z czwartku na piątek (23/24.05) nad powiatem przeszła potężna kilkugodzinna ulewa. Jak podaje krośnieńska Regionalna Stacja Hydrologiczno-Meteorologiczna na godzinę 8:00 dobowy opad wody wyniósł 46 mm (46 litrów / m2).  

Z taką ilością wody nie poradziły sobie przepusty drogowe, strumyki i kanalizacja. Pierwsze zdarzenia zostały zanotowane na terenie gminy Wojaszówka, następnie ulewa przemieściła się do Krosna oraz przyległych gmin: Korczyna, Chorkówka, Jedlicze, Miejsce Piastowe, Krościenko Wyżne. Zalanych zostało kilkaset budynków mieszkalnych, użytkowych, szkół oraz krośnieńska targowica. Zalane zostały również drogi na terenie Krosna, gmin Korczyna i Chorkówka. Najgorsza sytuacja jest na ulicy Wisze, gdzie zalane jest kilkadziesiąt budynków.

Do akcji ruszyli strażacy zawodowi oraz ochotnicy z prawie wszystkich 95 jednostek OSP działających w Krośnie i na terenie powiatu krośnieńskiego.

Fakt zalania budynków należy zgłaszać na numer 998 lub 112. 

Zdjęcia z drona portalu Krosno24.pl - sytuacja na ul. Wisze w Krośnie:

red. fot. Czytelnicy, Krosno24.pl

 

Partnerzy portalu: