Dwa pożary w jednym czasie w Dukli. Paliła się kotłownia i ściernisko

fot. OSP KSRG Dukla fot. OSP KSRG Dukla

Niespokojny wieczór w Dukli. To przez dwa pożary, które wybuchły po godzinie 21. W akcjach gaśniczych uczestniczyło ponad 20 strażaków. 

Kilkudziesięciu strażaków pracowało na miejscu dwóch pożarów, które wybuchły w poniedziałkowy wieczór (12.08) w Dukli.

Do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie informacja o pierwszym pożarze dotarła przed godziną 21:30. Przy ulicy Jana Pawła II w Dukli płonęła kotłownia w domu mieszkalnym. Na miejsce natychmiast wysłano sekcję gaśniczą JRG Krosno oraz zastęp z OSP KSRG Dukla. Przed przybyciem służb przeciwpożarowych sąsiecdzi przygasili pożar. Strażacy przystąpili do akcji gaśniczej oraz wydobycia na zewnątrz miału węglowego. 

W trakcie dojazdu sekcji gaśniczej z JRG Krosno na SKKM PSP trafiła druga informacja o pożarze ścierniska w pobliżu wysypiska przy ul. Pocztowej. Na miejsce przedysponowano ciężki wóz gaśniczy Renault Kerax z JRG Krosno oraz zaalarmowano strażaków z OSP KSRG Równe i OSP Wietrzno. Po kilkudziesięciu minutach sytuacja została opanowana i strażacy z Równego i Wietrzna zostali wysłani do pomocy zastępom pracującym przy ul. Jana Pawła II w Dukli, gdzie potrzeba była usunięcia z kotłowni miału węglowego. 

Pożar ścierniska i zarośli był widziany z odległości kilku kilometrów. W pożarach nikt nie odniósł obrażeń.

W obu akcjach udział brały jednostki:
- JRG Krosno (GCBARt Scania, GCBA Renault)
- OSP KSRG Dukla (GCBA Scania)
- OSP KSRG Równe (GBARt MAN)
- OSP Wietrzno (GBA Star)
- patrol policji KP Dukla

red. fot. OSP KSRG Dukla, OSP KSRG Równe

 

Partnerzy portalu: