.

Krosno: Ogień strawił poddasze, dwie osoby w szpitalu. Uratowano szczenięta.

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Około 17:30 zauważono gęsty dym wydobywający się z poddasza prywatnego domu przy ulicy Chopina w Krośnie. Pożar gasiło ponad dwudziestu strażaków. Dwie osoby trafiło do szpitala. 

Pięć zastępów straży pożarnej walczyło z ogniem na poddaszu murowanego budynku mieszkalnego zlokalizowanego przy ulicy Chopina w Krośnie. 

 

Po dojeździe pierwszych zastępów przystąpiono do zbudowania linii gaśniczych, podania wody na palące się elementy na poddaszu oraz zaopatrzenia medycznego poszkodowanego mężczyzny. Ponieważ w budynku panowało duże zadymienie oraz bardzo wysoka temperatura na miejsce zostały zadysponowane zastępy z OSP Krościenko Wyżne oraz OSP Krosno - Turaszówka, które posiadają na swoim wyposażeniu aparaty ochrony dróg oddechowych.

Wewnątrz znajdowała się butla z gazem, którą wyniesiono z pożaru i przystąpiono do jej schładzania. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do oddymienia. Ogień spowodował znaczne straty materialne. Przyczyna pożaru nie jest znana - Policja będzie prowadzić w tej sprawie dochodzenie. 

W trakcie prowadzonych działań przez strażaków dwie osoby zostało przetransportowane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do szpitala. Mężczyzna doznał znacznych oparzeń, natomiast kobieta wychodząc z domu straciła przytomność. Na strychu znaleziono też żywe szczenięta oraz sukę, które ewakuowano na zewnątrz domu. 

W prawie dwugodzinnej akcji ratowniczo-gaśniczej uczestniczyły:
- JRG Krosno - GCBA Scania
- JRG Krosno - GCBA Renault
- JRG Krosno - SH30 Volvo
- OSP KSRG Krościenko Wyżne - GBARt Star Man
- OSP KSRG Krosno - Turaszówka - GBA Mercedes
- SPPR ZRM Krosno - Volkswagen
- SPPR ZRM Krosno - Mercedes
- patrol Policji 
- Pogotowie Energetyczne

red.
fot. Krosno112.pl / KrosnoCity.pl

 

Partnerzy portalu: