Przybówka: Pożar budynku gospodarczego

fot. Adrian Socha fot. Adrian Socha

W piątek 12.06 około godziny 14:40 w miejscowości Przybówka (gm. Wojaszówka) doszło do pożaru budynku gospodarczego. Udało się uratować zwierzęta. Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala z oparzeniami ciała jedną osobę. 

Na miejsce zdarzenia w pierwszym rzucie zadysponowano ciężkie wozy gaśnicze z JRG Krosno oraz kilka jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Wąskie drogi utrudniły dojazd na miejsce akcji. Ogień szybko się rozprzestrzeniał i w niedługim czasie objął poszycie dachowe. Strażacy, którzy przybyli na miejsce jako pierwsi uratowali znajdującą się w zajętym ogniem budynku trzodę chlewną.

Wskutek oddziaływania termicznego jedna osoba została poszkodowana w czasie ratowania dobytku. Profesjonalnej pomocy medycznej udzielił jej przybyły na miejsce pożaru Zespół Ratownictwa Medycznego.

Z racji tego, że dom znajdował się na wzgórzu i w jego pobliżu nie znajdowały się hydranty i zbiorniki wodne, konieczne było zorganizowanie dowozu wody. W czasie akcji panowało spore zadymienie, a działania utrudnione były przez wysoką temperaturę zewnętrzną (ponad 30 st. C). Strażacy zmuszeni też byli do pracy w aparatach ochrony dróg oddechowych.

W działaniach gaśniczych, które zakończyły się przed godziną 18. uczestniczyło w sumie kilkudziesięciu strażaków z JRG PSP Krosno (Scania P400 i Renault Kerax), OSP KSRG Bratkówka (Mercedes), OSP KSRG Odrzykoń (Man), OSP Łączki Jagiellońskie (Mercedes), OSP Łęki Strzyżowskie (Star), OSP Przybówka (Gazella), OSP Wojaszówka (Star) oraz Zespół Ratownictwa Medycznego i patrol Policji. 

Adrian Socha / red.
fot. Adrian Socha

 

Partnerzy portalu:

beniaminek2020lostark-logojubiler-jaracz-logologoAnonseKrosnojasion24metkro