Protest w Głowience. Mieszkańcy mają dość kierowców przekraczających prędkość

wtorek, 30 czerwiec 2020 13:14
fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

W piątek w Głowience odbył się nieformalny protest mieszkańców, którzy mają już dość kierowców przekraczających prędkość. Na miejscu protestu interweniowali policjanci. 

Inicjatorem akcji protestacyjnej jest Sławomir Niepokój - mieszkaniec Głowienki, który postanowił działać po kolejnym zdarzeniu do którego doszło na ul. św. Jana. 

zlepek glowienka
Zdjęcia z kilku zdarzeń drogowych w Głowience

Na profilu Facebook Pana Sławomira pojawił się również ironiczny wpis dotyczący sytuacji przy jego domu (pisownia oryginalna):

Masz super samochód super moc silnika, ale jednak jest jeden problem nie masz gdzie i jak spróbować bo wszędzie kręte drogi i zakręty ale mamy taka jedna ulicę w Głowience św Jana zapraszamy tu możesz jechać 120km/h i na podwójnym gazie, czasem tylko wyrzuci na progu zapraszam na mój mostek, mój jest zbrojony i 8kb betonu więc nie będziecie musieli naprawiać 

By zwrócić uwagę szerszemu gronu na istniejący problem od dawna pan Sławomir postanowił zorganizować protest. Na ul. św. Jana zaparkował ciągnik rolniczy z przyczepą oraz samochód z przyczepką. Wsparli go również inni mieszkańcy Głowienki. Przez kilkanaście minut trwały utrudnienia. Na miejscu pojawili się również policjanci.

- W piątek około godz. 14 policjanci zostali powiadomieni o utrudnieniach w ruchu w miejscowości Głowienka. Przejazd blokował kierujący pojazdem rolniczym. Mężczyzna był trzeźwy, zjechał z drogi i został pouczony - mówi o interwencji asp. szt. Paweł Buczyński

Policjanci interweniujący na miejscu pouczyli inicjatora akcji o tym, że problem może zgłosić za pomocą Mapy Zagrożeń (kliknij) oraz zapewnili go, że na drodze pojawią się częściej kontrole prędkości. 

- Policja wystąpiła z wnioskiem do Powiatowego Zarządu Dróg o weryfikację oznakowania tego odcinka w celu bardziej skutecznej walki z piratami drogowymi - dodaje asp. szt. Paweł Buczyński z krośnieńskiej policji. 

red. fot. Krosno112.pl