.

Pozostałe informacje

fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl

W najbliższy weekend (10-11.08) w Krośnie i okolicach odbywać się będzie kilka ciekawych wydarzeń i imprez. Sprawdźcie, które z nich zainteresuje Was najbardziej.

Teleopieka domowa to nowa forma wsparcia opiekuńczego niesamodzielnych osób starszych, realizowana w ramach projektu pn. „Pokonać samotność – rozwój usług społecznych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w Mieście Krośnie”. Rekrutacja chętnych trwa do końca sierpnia br. lub do wyczerpania miejsc. W pierwszym naborze zostanie wyłonionych 50 niesamodzielnych osób, które ukończyły 60 rok życia.

Już od czwartku (22.08) w obszarze staromiejskim rozpoczynają się przygotowania do Karpackich Klimatów. W związku z tym pojawią się utrudnienia w ruchu. Utrudnienia potrwają do poniedziałku (26.08) zmieniona będzie organizacja ruchu w okolicy rynku. W związku z bardzo ograniczoną liczbą miejsc parkingowych, na czas imprezy prosimy o pozostawienie samochodów na parkingach poza obszarem starówki.

Polonia z różnych zakątków świata, przedstawiciele biznesu, wysokiej rangi politycy, eksperci i naukowcy spotkają się w dniach 28-30 sierpnia br. na piątej w tym roku edycji Kongresu 60 Milionów (60 Milion Congress). W tym roku integracja wszystkich Polaków dzięki dyskusjom w panelach tematycznych i licznym wydarzeniom towarzyszącym będzie jeszcze silniejsza!

Urząd Gminy Miejsce Piastowe organizuje wydarzenie wymiaru międzynarodowego i pragnie je kontynuować w następnych latach. Impreza koresponduje z inwestycją budowy szlaku Via Carpatia, który ma w przyszłości połączyć północ Europy z jej południem.

Po serii wyścigów na południu Polski oraz na Słowacji, rywalizacja w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski przeniosła się na jeden weekend do nadmorskiego Sopotu, gdzie rozegrano dwie kolejne rundy GSMP. Na trasie z Sopotu do Gdyni z bardzo dobrej strony pokazał się reprezentant Revline Racing Team – Marcin Wilusz, który za kierownicą Hondy Civic Type-R dwukrotnie zwyciężył w swojej klasie i w ten sposób powiększył swoją przewagę na rywalami w klasyfikacji A-2000.

W pierwszym meczu półfinałowym 2 Ligi Żużlowej ekipa Wilków Krosno przegrała na własnym torze z ZOOleszcz Polonią Bydgoszcz 37:53. Najskuteczniejszym zawodnikiem krośnieńskiej drużyny był Patryk Rolnicki, który na swoim koncie zapisał 13 punktów. Świetny występ zanotował także debiutujący w polskiej lidze Josh Pickering, który zakończył spotkanie z dorobkiem 11 oczek. Zapraszamy na fotorealcję Mateusza Biskupa.

W Kobylanach piknikowali dla chorej Weroniki

sobota, 17 sierpień 2019 20:12

Kolejny raz mieszkańcy Kobylan, Gminy Chorkówka i okolicznych miejscowości włączyli się w akcję pomocy chorej osobie. Tym razem przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobylanch zorganizowano Piknik Charytatywny dla Weroniki. 

Strona 1 z 230
 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner