Pozostałe informacje

Ze względu na Święta Wielkanocne odbiór elektrośmieci pod Urzędem Miasta Krosna przy ulicy Lwowskiej 28a odbędzie się w wyjątkowo 18 KWIETNIA 2020 w godzinach od 9:00 do 12:00 czyli w trzecią sobotę miesiąca. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną odbiór elektrośmieci na telefon z indywidualnych gospodarstw domowych jest zawieszony do odwołania.

Krosno wspólnie z Biurem Wystaw Artystycznych w Krośnie, a także z Departamentem Kultury, Sportu, Młodzieży i Rodziny oraz Transkarpacką Komisją Filmową w Uzhgorodzie w dniu 1 kwietnia 2020 r. rozpoczęli realizację projektu pn. „Promotion and preservation of culture heritage in the area of Krosno and Uzhgorod” (Promocja i ochrona dziedzictwa kulturowego na obszarze Krosna i Uzhgorodu) dofinansowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

Władze Miejskiej Komunikacji Samochodowej w ubiegłym tygodniu mocno ograniczyły rozkład jazdy. Zmiany argumentowały pandemią koronawirusa oraz małym zainteresowaniem pasażerów przejazdami.

Zaplanowany na 2020 rok 26 Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej, mimo przeciwności związanych z zagrożeniami obecnej rzeczywistości został przeprowadzony. Eliminacje szkolne odbyły się jeszcze przed zamknięciem szkół w związku z pojawieniem się epidemii koronawirusa. W 26 edycji olimpiady organizatorzy zmienili formułę przekazywania informacji - z papierowej na elektroniczną - co w znaczący sposób ułatwiło przebieg turnieju.

210 tys. zł trafi do placówek medycznych w regionie, w którym działa RDLP w Krośnie, m.in. do Centrum Medycznego w Łańcucie i Szpitala Powiatowego w Mielcu.

Powiatowy Urząd Pracy w Krośnie rozpoczął nabór wniosków na pożyczki z Funduszu Pracy. Jakie są warunki przyznania i kto może się o nią starać?

Od 1 do 17 kwietnia 2020 r. w godzinach od 8.00 do 18.00 zamykany dla ruchu będzie odcinek drogi powiatowej nr 2007R Milcza – Besko.
Utrudnienia związane są z prowadzoną przez Powiat Krośnieński inwestycją pn.: "Poprawa infrastruktury drogowej w Gminie Rymanów poprzez przebudowę drogi powiatowej nr 2007R Milcza - Besko oraz przebudowę drogi powiatowej nr 2008R Wróblik Królewski - Ladzin"

Ruszyła wypłata tzw. trzynastek, czyli dodatkowych rocznych świadczeń pieniężnych dla emerytów i rencistów. Trafiają do uprawnionych razem z kwietniową emeryturą lub rentą. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci dodatkowe roczne świadczenia pieniężne  ok. 9 mln osobom. Na Podkarpaciu otrzyma je ponad 434 tys. osób (Oddział ZUS w Jaśle – 132 003, Oddział ZUS w Rzeszowie – 302 111).

Strona 1 z 263
 

Partnerzy portalu: