.

Pozostałe informacje

16. Wielokulturowa Sobótka nad Wisłokiem

poniedziałek, 17 czerwiec 2019 13:32

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza oraz Restauracja Wyszynk zapraszają do udziału w 16. Wielokulturowej Sobótce nad Wisłokiem. Noc Kupały, kupalnocka, palinocka, a na południu Polski - sobótka lub sobótki - niezależnie od nazwy, z którą kojarzona jest ta najdłuższa noc w roku, zachęcamy do wspólnego świętowania.

15 sierpnia we Wrocance odbędzie się I bieg i marsz Nordic Walking im. Wroceńskich Legionistów. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 sierpnia.

W niedzielę, 16 czerwca odbył się Ogólnopolski Rajd Rowerowy przez miejscowości Gminy Jedlicze. Hasło przewodnie rajdu brzmiało: "Tylko trzeźwy rowerzysta jest cool".

Niedzielne spotkanie 2. Ligi Żużlowej w Krośnie pomiędzy Wilkami Krosno a Power Duck Iveston PSŻ-em Poznań zakończyło się zwycięstwem poznańskiej drużyny. Wynik gości mógłby być jeszcze wyższy, jednak po kontroli gaźników sędzia Paweł Słupski zdecydował, że zawodnik Marek Lutowicz ma nieregulaminowy sprzęt i odjął 3 punkty. Ostateczny wynik to 39:47 dla PSŻ Poznań. Zobaczcie fotorelację Darka Błażejowskiego.

Lubisz rywalizację? Zbierz swoich znajomych i wystartujcie w charytatywnych zawodach biegowych “Przybij Piątkę z Kamilem” oraz "I Marsz Nordic Walking "Przybij 5-tkę z Kamilem". Wydarzenie odbędzie się 30 czerwca w Widaczu (powiat krośnieński). Cel jest szczególny - pozyskane środki zostaną przekazane na rehabilitację Kamila Kenar z Krosna, który uległ poważnemu urazowi kręgosłupa. Poszukiwani są również sponsorzy. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Sołtys Widacza, Mariusz Krupski. Na liście zawodników znajduje się już ponad 70 uczestników, w tym ośmioro dzieci.

Od poniedziałku 17 czerwca na kilku bezpłatnych parkingach, w obrębie krośnieńskiej starówki, obowiązywać będą nowe zasady parkowania. Kierowcy, pozostawiając samochody na miejscach wyznaczonych przy ulicach: Czajkowskiego (obok sądu), Szczepanika, Kazimierza Wielkiego i Ordynackiej, będą zobowiązani do pobrania biletu z parkometru, uprawniającego do bezpłatnego parkowania tylko przez 3 godziny.

IV edycja biegu górskiego Zamczyska Trail już w sobotę – 15 czerwca, w Rymanowie-Zdroju. Biuro Zawodów i Punkt Kibica ulokowane będą pod Altanami nad Czarnym Potokiem. Biegacze tradycyjnie zmierzą się zmierzą się na dwóch dystansach, półmaraton 21km oraz „dycha na Zamczyska”. Trasy obu dystansów wiodą terenem górzystym, wytyczonymi szlakami jak i leśnymi dzikimi ścieżkami, drogami utwardzonymi i asfaltowymi. Oba dystanse cechuje bardzo duża suma przewyższeń, jednym słowem, będzie hardkorowo!

Arkus & Romet Group, producent rowerów wraz z krośnieńskim operatorem (komercyjną wypożyczalnią rowerów – gdzie Romet jest dostawcą i właścicielem stacji i rowerów, natomiast operatorem odpowiedzialnym za obsługę i serwis jest lokalna firma w Krośnie) uruchamia system wypożyczeń rowerów.

Strona 1 z 219
 

Partnerzy portalu: