.

Policja przechwyciła 1143 kilogramy pocisków i 200 gram narkotyków

Policjanci zabezpieczyli pociski artyleryjskie i granaty moździerzowe pochodzące z okresu II wojny światowej, które znaleziono w lesie w okolicach Krosna. Natomiast policjanci z wydziału kryminalnego krośnieńskiej komendy zatrzymali 25-latka z Krosna za posiadanie narkotyków. Woreczki z amfetaminą, marihuaną i LSD policjanci znaleźli podczas przeszukania w jego mieszkaniu.

 1143 kilogramy pocisków

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji ustalili, że w podkrośnieńskich lasach znajdują się pociski z okresu II wojny światowej, które w dalszym ciągu stanowią niebezpieczeństwo dla ludzi i zwierząt. Działania policjantów miały również zapobiec zagrożeniom o charakterze terrorystycznym. Materiał wybuchowy znajdujący się w pociskach mógł zostać wykorzystany przez grupy przestępcze do budowy urządzeń wybuchowych.

Policjanci odnaleźli i zabezpieczyli 294 granaty moździerzowe i pociski artyleryjskie o całkowitej wadze 1143 kg. Cała zgromadzona amunicja została przekazana saperom, a następnie przewieziona na poligon i zneutralizowana. To nie pierwsza tego typu akcja na terenie Podkarpacia. W ostatnich latach policjanci odnaleźli i przekazali żołnierzom kilka ton niewypałów, niewybuchów i zdeponowanych pocisków. Wśród nich znajdowały się nawet kilkusetkilogramowe bomby lotnicze.

Przypominamy, że osoba, która znajdzie przedmioty przypominające wyglądem amunicję, bombę bądź granat powinna natychmiast powiadomić o tym fakcie Policję, Straż Pożarną lub wojsko. Przestrzegamy przed dotykaniem, podnoszeniem i przenoszeniem, bądź próbą rozbrajania tego typu przedmiotów.

Niemal co roku dochodzi do tragedii będących następstwem eksplozji niewypałów lub samodzielnie skonstruowanych bomb. Należy także przypomnieć, że posiadanie takich przedmiotów jest przestępstwem. Zgodnie z art. 263 par. 2 kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

200 gram narkotyków

Policjanci z wydziału kryminalnego krośnieńskiej komendy zatrzymali 25-latka z Krosna za posiadanie narkotyków. Woreczki z amfetaminą, marihuaną i LSD policjanci znaleźli podczas przeszukania w jego mieszkaniu.

We wtorek (09.09) sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. W trakcie przeszukania w mieszkaniu mężczyzny znaleźli woreczki z białym proszkiem i zielono-brązowym suszem roślinnym oraz znaczki z nadrukiem w kolorze niebieskim i pomarańczowym.

Badanie testerem potwierdziło, że są to niedozwolone środki odurzające. Łącznie policjanci zatrzymali 150 g amfetaminy, 50 g marihuany oraz 20 znaczków LSD. Oprócz tego funkcjonariusze zabezpieczyli wagę służącą do porcjowania. Zatrzymany mężczyzna będzie przesłuchiwany i odpowie za nielegalne posiadanie narkotyków.

KWP Rzeszów/KMP Krosno

 

Partnerzy portalu: