246 kontroli podczas akcji "Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 19"

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach to jedno z priorytetowych zadań Policji. Funkcjonariusze z Rzeszowa, Krosna, Brzozowa, Strzyżowa i Niska przeprowadzili wspólne działania „Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 19”. Podczas akcji skontrolowano 246 pojazdów. Za przekroczenie dozwolonej prędkości odpowie 114 kierowców.

Policjanci z Rzeszowa, Krosna, Brzozowa, Strzyżowa i Niska przeprowadzili wczoraj wzdłuż ciągu drogi krajowej nr 19 działania policyjne pod nazwa „Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 19". Działania prowadzone były także przez policjantów w innych województwach, przez które przebiega krajowa "dziewiętnastka".

Droga krajowa nr 19 to fragment szlaku komunikacyjnego łączącego południe z północą Europy. Na Podkarpaciu przebiega przez pięć powiatów - od granicy polsko-słowackiej w Barwinku (powiat krośnieński) przez powiaty: brzozowski, strzyżowski, rzeszowski aż do powiatu niżańskiego i granic województwa lubelskiego. To droga o bardzo dużym natężeniu ruchu. Tylko w ubiegłym roku na podkarpackim odcinku krajowej "dziewiętnastki" doszło do 57 wypadków, w których 6 osób zginęło, a 104 zostały ranne.

Wczorajsze działania miały na celu poprawę stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wzdłuż tego szlaku komunikacyjnego. Policjanci podczas akcji skontrolowali 246 pojazdów. Za przekroczenie dozwolonej prędkości odpowie 114 kierowców. 14 kierujących odpowie za nieprawidłowe wyprzedzanie. Funkcjonariusze zatrzymali 4 prawa jazdy i 6 dowodów rejestracyjnych.

Takie działania będą realizowane systematycznie, wszystko po to, aby na naszych drogach było bezpiecznie.

 

Partnerzy portalu: