"III Podkarpackie Pokazy Lotnicze - Odlotowe Fundusze" już 2 września!

fot. Sławomir Farbaniec - Krosno112.pl fot. Sławomir Farbaniec - Krosno112.pl

Dzisiaj (21.08) o godzinie 10 na krośnieńskim Lotnisku odbyła się konferencja prasowa na temat III Podkarpackich Pokazów Lotniczych, które odbędą się 2 września w Krośnie.

Pierwsza tego typu impreza lotnicza odbyła się w 2015 roku w Mielcu, rok później w podrzeszowskiej Jasionce, a w tym roku przyszedł czas na Krosno. Organizatorem pokazów jest Samorząd Województwa Podkarpackiego wraz z Samorządem Miasta Krosna i zarząd Lotniska Krosno.

W dzisiejszej konferencji udział wzięli Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego, Piotr Przytocki – Prezydent Miasta Krosna, Piotr Babinetz – Poseł na Sejm RP, Katarzyna Bęben – Prezes Zarządu Lotniska Krosno Sp. z.o.o., Paweł Świerczyński – Dyrektor Pokazów Lotniczych w Krośnie, a także Rzecznik Prasowy Marszałka Województwa Podkarpackiego – Tomasz Leyko.

Podkarpackie Pokazy Lotnicze są imprezą cykliczną, odbywającą się w miastach, które od lat związane są z lotnictwem. Lotnictwo i kosmonautyka to jedna z tzw. inteligentnych specjalizacji naszego regionu. – Dzięki Podkarpackim Pokazom Lotniczym możemy pokazać Krosno, a także jego bogatą tradycję lotniczą, która sięga międzywojnia – mówi Prezydent Miasta Piotr PrzytockiWarto propagować lotnisko w Krośnie, ponieważ bez promocji trudno wykreować je jako istotny port lotniczy.

Program imprezy przewiduje wiele podniebnych akrobacji w wykonaniu indywidualnych pilotów, a także zespołów akrobacyjnych. Na krośnieńskim niebie zaprezentuje się czołówka polskiej akrobacji lotniczej, w tym. m. in. Maciej Pospieszyński, Artur Kielak, Łukasz Czepiela, jak również Krzysztof Cwynar z repliką Niewporta 11, krośnieńskie Cellfast, Grupa Akrobacyjna Żelazny oraz samoloty wojskowe – Biało Czerwone Iskry. Do Krosna przylecą także zespoły z Czech i Słowacji. 

Oprócz podniebnych pokazów zorganizowana zostanie wystawa statyczna, na której będzie można obejrzeć samoloty: m. in. Koliber, PLZ-104 Wilga, IS-A Salamandra, Liberty XL-2, MP-02 Czajka, TB-9 Tampico czy szybowce aeroklubów z regionu

- Jestem pod wrażeniem, że w tak krótkim czasie udało się dopieścić krośnieńskie Lotnisko. Jest ogrodzone, jest nowy pas, oświetlenie i stacja paliw. U nas w Mielcu trwało to wiele lat. Ogromne chapeau bas dla Prezydenta Miasta i całej społeczności – mówi Paweł Świerczyński, Dyrektor Pokazów Lotniczych w Krośnie – Myślę, że Podkarpackie Pokazy Lotnicze będą zwieńczeniem tego lotniczego sukcesu miasta.

Aktualne informacje na temat pokazów na wydarzeniu facebook (kliknij).

red., fot. Sławomir Farbaniec - Krosno112.pl
Bartosz Kolanko EPKR Spotters
Podkarpackie Pokazy Lotnicze

 

Partnerzy portalu: