Gwiazdy światowej siatkówki w Krośnie już od 14 września!

fot. Sławomir Farbaniec - Krosno112.pl fot. Sławomir Farbaniec - Krosno112.pl

W dniach 14-16 września Krosno stanie się stolicą siatkówki. Na Hali Sportowo-Widowiskowej odbędzie się X Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krosna, w którym zagrają drużyny z Polski, Włoch i Argentyny. AKTUALIZACJA: Zamiast włoskiej drużyny do Krosna przyjadą zawodnicy Lokomotiv Charków.

To już 10. edycja krośnieńskiego turnieju, który zdobył uznanie w Polsce, ale także w całym siatkarskim świecie. Ranga turnieju ciągle rośnie. To nie jest pierwszy czy drugi, ale dziesiąty jubileuszowy.  Większość zespołów chciałoby w nim uczestniczyć – mówi menadżer siatkarski Grzegorz Zięba - Chętnych drużyn było zdecydowanie więcej, ale niestety ilość miejsc jest ograniczona i tylko 4 zespoły mogą grać.


W tym roku na krośnieńskim parkiecie wystąpią drużyny: GI Group Monza (Włochy), Calzedonia Verona (Włochy), UPCN San Juan Volley Club (Argentyna), a także w roli gospodarza – Asseco Resovia Rzeszów.

Dzisiaj (23.08) w Urzędzie Miasta Krosna odbyła się konferencja prasowa związana z turniejem. To ogromny zaszczyt dla Krosna gościć gwiazdy światowej siatkówki – mówił z zadowoleniem Prezydent Miasta Krosna Piotr PrzytockiTo dla nas bardzo ważne wydarzenie, dzięki któremu będziemy mogli sprawdzić się jako organizator turnieju międzynarodowego. Jestem przekonany, że rozgrywki będą bardzo emocjonujące i skupią kibiców z całego regionu – dodaje.

TERMINARZ TURNIEJU

Czwartek - 14.09.2017
17:30: GI Group Monza - UPCN San Juan Volley Club
19.30: Asseco Resovia Rzeszów - Calzedonia Verona

Piątek - 15.09.2017
17.30: Calzedonia Verona - Asseco Resovia Rzeszów
19.30: UPCN San Juan Volley Club - GI Group Monza

Sobota - 16.09.2017
17.30: Calzedonia Verona - GI Group Monza
19.30: UPCN San Juan Volley Club - Asseco Resovia Rzeszów

Sprzedaż biletów rusza 28 sierpnia. Będzie można je nabyć w Hali Sportowo-Widowiskowej w Biurze Sprzedaży Biletów  przy wejściu głównym. Bilet dzienny upoważnia do wejścia na dwa mecze, a miejsca są numerowane. Ceny biletów wahają się od 20 do 35 zł zależnie od umiejscowienia trybuny.


W dniu 23 września w godz. 9.00-12.00 przed Halą na ul. Bursaki odbędzie się zbiórka krwi. W zamian za oddanie krwi krwiodawcy otrzymają bezpłatny karnet na mecze KSS Karpaty Krosno w sezonie 2017/2018.

red., fot. Sławomir Farbaniec - Krosno112.pl

 

Partnerzy portalu: