Podsumowanie trójboju rakietowego

fot. GOK Miejsce Piastowe fot. GOK Miejsce Piastowe

Zakończyła się kolejna VII edycja trójboju rakietowego. Była to impreza sportowa przeznaczona dla wszystkich tych którzy chcieli sprawdzić swoje umiejętności w posługiwaniu się rakietami tenisowymi, badmintonowymi oraz ziemnymi.

Trójbój przebiegał w trzech etapach, rozgrywany był w różnych miejscowościach gminy Miejsce Piastowe podczas wakacji. Każdy uczestnik musiał uczestniczyć we wszystkich etapach, by zdobyć jak największą ilość punktów, które zadecydowały o zwycięstwie. Trójbój rozpoczął się 1 lipca w  hali sportowej w Rogach od tenisa stołowego, kolejnym etapem był badminton – rozgrywany w Miejscu Piastowym. W dniach 23-25 sierpnia na kortach klubu sportowego we Wrocance odbył się ostatni etap trójboju - tenis ziemny.

Z początkowej grupy 25 zawodników, zawody zakończyło 15 osób. Po trzech etapach w poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli: 

Kategoria dziewcząt:
1. Adrianna Zajdel (Wrocanka) – 350 pkt
2. Natalia Bień (Miejsce Piastowe) – 340 pkt
3. Julia Dębiec (Wrocanka) – 300 pkt

Kategoria gimnazjum (chłopcy):
1. Dawid Zajdel (Miejsce Piastowe) – 350 pkt
2. Paweł Dębiec (Wrocanka) – 340 pkt
3. Dominik Marszał (Niżna Łąka) – 300 pkt

Kategoria ponadgimnazjalna/seniorzy (mężczyźni):
1. Jakub Paszek (Rogi) – 330 pkt
2. Stanisław Pobuta (Targowiska) – 300 pkt
3. Paweł Knap (Rogi) – 250 pkt
4. Kamil Skwara (Miejsce Piastowe) – 240 pkt
5. Maciej Stasik (Rogi) – 220 pkt
6. Patryk Zajdel (Wrocanka) – 220 pkt
7. Artur Guzik (Wrocanka) – 180 pkt


Wręczenie nagród w postaci sprzętu sportowego, odbyło się w Widaczu 3 września, podczas święta pieczonego ziemniaka „Kartoflisko”. Za całość przebiegu trójboju, jego organizację jak również ostateczną punktację odpowiedzialny był instruktor ds. sportu Gminnego Ośrodka Kultury w Miejscu Piastowym Leszek Zajdel.

red., GOK MP

 

Partnerzy portalu: