.

VIVO! Krosno otwarte. Rocznie miasto zyska milion złotych z podatku

fot. VIVO! Krosno fot. VIVO! Krosno

- Około milion złotych rocznie nasze miasto zyska z racji podatku od VIVO! Krosno - mówił na konferencji prasowej prezydent Krosna Piotr Przytocki. Galeria to około 500 miejsc pracy, a także wpływy z zakupów robionych przez klientów w Krośnie, a nie w innych miastach. 

Nie wszystkie sklepy były gotowe na otwarcie galerii VIVO! Krosno w piątek 29 września 2017r, jednak wiadomo, że powierzchnia handlowa (70 sklepów) została wynajęta w 100%, co jest w ostatnich latach ewenementem na skalę kraju. 

W oficjalnym otwarciu wzięli udział przedstawiciele miasta Krosna oraz powiatu krośnieńskiego, IMMOFINANZ, Acteeum Group, partner przy realizacji tego projektu oraz generalny wykonawca – firma Hochtief.

- Inwestycja warta 34 mln euro stanowi niewątpliwie stymulator dla lokalnej przedsiębiorczości oraz rynku pracy. Podanto powstanie VIVO! Krosno oznacza duży wzrost wpływów z podatków od nieruchomości oraz działalności gospodarczej podjętej przez lokalnych partenrów biznesowych galerii, co przekłada się na dalszy rozwój miasta i zwiększenie jego atrakcyjności - powiedział Tomasz Szewczyk Prezes Acteeum Central Europe Sp. z o.o. partner przy projekcie VIVO! Krosno. 

Bezpośrednio przed obiektem udostępniono parking na 700 miejsc oraz specjalny, nowy przystanek "VIVO! Krosno" dla komunikacji zbiorowej. 

Na otwarciu największym zainteresowaniem cieszyły się sklepy Media Markt, JYSK oraz FRAC. Galeria ma ponad 21 tys. m2. 

Jedno jest pewne. To będzie handlowy weekend w Krośnie. Poniżej zapraszamy do galerii zdjęć z otwarcia. 

>>> ZOBACZ FILMIK Z OTWARCIA GALERII VIVO! KROSNO (KLIKNIJ) <<<

red. fot. Krosno112.pl / VIVIO! Krosno

Galeria

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner