Pierwszy Bieg Kowala w Jedliczu wystartuje już w sobotę

fot. jedlicze.org fot. jedlicze.org

Już w najbliższą sobotę (30 września) punktualnie o 16:00, pod Starą Kuźnią w Jedliczu rozlegnie się huk wystrzału dający znak do startu w pierwszym Biegu Kowala i Marszu NW.

Bieg zostanie rozegrany na dystansie dziesięciokilometrowym po pętli pięciokilometrowej. Szybka trasa jest w całości poprowadzona drogą asfaltową. Zawodnicy marszu NW będa mieli do pokonanie jedno kółko pętli.

Bieg Kowala to nie tylko wydarzenie sportowe, organizatorzy od początku planowania imprezy wyszli z założenia, że równie ważny jest dla nich aspekt towarzyski i integracyjny. Dla tego na biegaczy i kibiców będzie czekało wiele atrakcji.

Program imprezy:
- 14:00 Otwarcie biura zawodów
- 15:00 Śpiew, taniec i muzyka Zespołu Cygańskiego ze Stropkova
- 15:45 Parada Motocyklowa Sherwood Riders
- 16:00 Start Biegu Kowala na 10km
- 16:01 Start Marszu NW na 5km
- 16:30 Ognisko
- 17:00 Występ zespołu VIVA z Jasła
- 18:00 Uroczysta dekoracja zwycięzców
- 18:15 Konkurs z atrakcyjnymi nagrodami dla zawodników
- 18:35 Taniec z ogniem wykonaniu 4 osobowej grupy

Każdy zawodnik po przekroczeniu mety zostanie nagrodzony pięknym medalem wykonanym w pracowni Statuetek Szklanych Decor. Najlepsi zawodnicy zostaną uhonorowani oryginalnymi statuetkami w kształcie podkowy wykonanymi przez cenioną firmę z Jedlicza Gold Kowal.  Firma Form-Art dla każdego zawodnika przygotowała pamiątkowy kubek z logo biegu. Dodatkowo na wygłodniałych biegaczy będzie czekał posiłek regeneracyjny, a pierwsza beczka piwa zostanie rozlana za free.

Dzięki sponsorom udało się zgromadzić atrakcyjne nagrody, które będą do wygrania w konkursie po dekoracji zwycięzców. W zabawie może wziąć udział każdy zawodnik  z medalem na szyi.

Organizatorzy mają nadzieję, że impreza wpisze się na stałe w kalendarz sportowy zawodników i miasta Jedlicze. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Kuźnia w Jedliczu oraz Pizzeria Stara Kuźnia.

red., mat. organizatora

 

Partnerzy portalu: