Biegacze dostali od kowala podkowy. I Bieg Kowala i Marsz NW za nami

fot. Paulina Kędrek fot. Paulina Kędrek

W sobotę (30.09) w Jedliczu odbył się pierwszy Bieg Kowala i Marsz NW. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Kuźnia oraz Pizzeria Stara Kuźnia.

PATRONAT KROSNO112

Punktualnie o godz. 16 spod Pizzerii Stara Kuźnia w Jedliczu wystartowała grupa biegaczy biorących udział w Biegu Kowala. Sportowcy mieli do pokonania 10 km. Minutę później rozpoczęły się także zawody nordic walking na 5 km. Startujący reprezentowali różne grupy wiekowe – począwszy od 14-latków, a kończąc na seniorach.

Bieg zabezpieczali ratownicy medyczni, strażacy i policjanci. Na szczęście zawodnicy nie potrzebowali ich pomocy. Mimo trudów trasy wszyscy sportowcy zameldowali się na mecie pod Starą Kuźnią, gdzie otrzymali pamiątkowe medale.

Bieg Kowala to nie tylko wydarzenie sportowe. Zwrócono także uwagę na aspekt towarzyski. Organizatorzy zadbali o poczęstunek dla zawodników, dzięki czemu mogli oni odpocząć przy talerzu ciepłego bigosu. Dla przybyłych grał zespół VIVA z Jasła.

Po zakończeniu zmagań odbyła się uroczysta ceremonia rozdania nagród. Najlepsi pośród sportowców otrzymali charakterystyczne statuetki w kształcie podkowy. Zorganizowano także konkurs dla publiczności, w którym do wygrania były nagrody ufundowane przez sponsorów.

Wyniki I Marszu Kowala – Nordic Walking:
Mężczyźni:
1. Radosław Niepokój
2. Robert Janocha
3. Marian Furman
Kobiety:
1. Elżbieta Styś
2. Agnieszka Pasieka
3. Halina Ćwiękała

Wyniki I Biegu Kowala:
Mężczyźni:
1. Hubert Wierdak
2. Wojciech Pelczar
3. Robert Gleń
Kobiety:
1. Beata Jaślar
2. Anna Skóra
3. Marzena Moskal

Po zmroku zawodnicy i kibice oglądali pokaz fire show, który wzbudził podziw najmłodszych, ale także starszych widzów.

Organizatorzy mają nadzieję, że Bieg Kowala wejdzie na stałe do kalendarza imprez miasta Jedlicze. Pomysł na zorganizowanie biegu zainicjowała drużyna Pogoń za mrokiem. Fundatorami nagórd jest firma Form-Art oraz Gold Kowal.

red. Sławomir Farbaniec, fot. Paulina Kędrek

Galeria

 

Partnerzy portalu: