Krośnianin w wypadku stracił nogi. Teraz potrzebuje wsparcia

fot. arch. prywatne fot. arch. prywatne

Rafał Gadzała ma 27 lat i pochodzi z Krosna. Jest harcerzem i ratownikiem, który wielokrotnie niósł pomoc innym. Nagle jego świat runął, w czerwcu uległ wypadkowi w konsekwencji czego stracił obie nogi. Teraz sam potrzebuje wsparcia. Czeka go długa rehabilitacja, walka o powrót do sprawności, którą warto wesprzeć.

Wielu mieszkańców Krosna zna Rafała jako harcerza Szczepu Górskie Bractwo w Krośnie, ratownika Harcerskiej Grupie Ratowniczej i Maltańskiej Służby Medycznej oraz społecznego działacza. Swoją pasją niesienia pomocy innym Rafał  zaraził się już w gimnazjum. W wieku licealnym przeszedł przeszkolenie z ratownictwa medycznego, a wkrótce sam zaczął udzielać pierwszej pomocy razem z innymi "maltańczykami".

Rafał po ukończeniu szkoły wyjechał do Wrocławia gdzie zaczął życie zawodowe. W maju 2017 roku był aktywnym młodym człowiekiem, uprawiał sport, podróżował, planował założenie rodziny. W czerwcu 2017r. uległ wypadkowi po którym urazy zmiażdżeniowe obejmujące liczne okolice kończyn dolnych wywołały konieczność dokonania urazowej amputacji na poziomie między stawem kolanowym, a stawem skokowym. Powikłania doprowadziły do ostrej niewydolności płuc.

- W jednym momencie życie, plany na przyszłość moje, narzeczonej i dziecka legły w gruzach. Byłem hospitalizowany nieprzerwanie od 23 czerwca do 14 września 2017 roku w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie na Oddziale V Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. Przeszedłem szereg zabiegów operacyjnych, w tym kolejne reamputację obu podudzi. Teraz czeka mnie długa rehabilitacja, bardzo kosztowne protezy, walka o powrót do sprawności i samodzielności, do tego potrzebuję środków finansowych - mówi Rafał Gadzała. - Zwracam się do Państwa z prośbą o wsparcie - dodaje.

Jak można pomóc?
Rafał jest podopiecznym ogólnopolskiej fundacji AVALON - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, będącą organizacją pozarządową non-profit i posiadając status Organizacji Pożytku Publicznego.

Przekazując 1% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Gadzała, 8132 pomożecie krośnianinowi w walce o sprawność oraz w codziennym funkcjonowaniu.

Fundacja AVALON - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym
Michała Kajki 80/82 lok. 1, 04-620 Warszawa

Przekazując 1% podatku dla Rafała:
KRS: 0000270809 / cel: Gadzała, 8132

Wpłacając darowiznę:
nr konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
BGŻ BNP Paribas
tytuł: Gadzała, 8132

Wysyłając SMSa!
Aby pomóc Rafałowi możecie również wysyłać SMSy na numer 75165 o treści: POMOC 8132
Koszt SMSa to 5 zł netto (6,15 zł brutto).

- Chciałbym wstać i pobiec... Za wszelką okazaną pomoc, dziękuję z całego serca - mówi Rafał.

b1

red., KrosnoCity

 

Partnerzy portalu:

beniaminek2020lostark-logojubiler-jaracz-logologoAnonseKrosnojasion24metkro