Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i pielęgnacyjnego dla Krośnian

fot. Pixabay fot. Pixabay

W Krośnie uruchomiona została Wypożyczalnia Sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego. Mieści się w budynku Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego a sprzęt jest dostępny dla mieszkańców Krosna.

Sprzęt można wypożyczyć na okres od 1 do 3 miesięcy, a jeśli to konieczne jest możliwość przedłużenia o kolejne 3 miesiące. Aby skorzystać z wypożyczalni wystarczy wypełnić wniosek, złożyć go w siedzibie Wypożyczalni wraz z niezbędnymi załącznikami oraz zaświadczeniem lekarskim wystawionym przez lekarza specjalistę lub lekarza pierwszego kontaktu, stwierdzającym konieczność korzystania z określonego rodzaju sprzętu rehabilitacyjnego.

 Co znajduje się w zasobach wypożyczalni?

- sprzęt pielęgnacyjny – nakładki na sedes, krzesła toaletowe, materace i poduszki przeciwodleżynowe itp.,
- sprzęt rehabilitacyjny – łóżka rehabilitacyjne, rotory, orbitreki, bieżnie, kompresy żelowe itp.,
- sprzęt wspomagający – wózki inwalidzkie, balkoniki, koncentratory tlenu, kule, rampy do wózków inwalidzkich, ciśnieniomierze itp.,

Siedziba Wypożyczalni mieści się w budynku Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego przy ul. F. Czajkowskiego 49 w Krośnie. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.wsmkrosno.pl oraz pod numerem telefon 605 201 291.

red., UM Krosna

 

Partnerzy portalu: