.

III Widacki Bieg Niepodległości

fot. GOK Miejsce Piastowe fot. GOK Miejsce Piastowe

Wielki dzień, wielkie emocje - już trzeci raz mogliśmy wspólnie kibicować zawodnikom w III Widackim Biegu Niepodległości.

W tegorocznym III Widackim Biegu Niepodległości wzięło udział 136 zawodników ponad 20 więcej niż w roku ubiegłym. Start do biegu głównego rozpoczął się o godzinie 12, kilka minut wcześniej, trójka biegaczy w imieniu wszystkich uczestników biegu, złożyła wiązanki kwiatów oraz zapaliła znicze pod pomnikiem poświęconym mieszkańcom Widacza, którzy oddali swoje życie w czasie wojen i prześladowań w XX wieku.

Nowością tegorocznej edycji biegu niepodległości była również rozgrzewka przeprowadzona przez Katarzynę Strojek z firmy Skyactiv – jednego ze sponsorów biegu. Ośmiokilometrowa trasa wiodła drogami polnymi przez las i pola. W tym roku, na szczęście nie było na trasie tyle błota co rok temu. Zapewne nieco przeszkadzał silny wiatr, ale jak stwierdził żartobliwie po zakończeniu biegu jeden z jego uczestników Piotr Zajdel - Złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy, czyli nie było wcale tak źle. Zawodnicy chwalili również bardzo oryginalne medale.

Na mecie na zawodników czekała zupa przygotowaną przez firmę „Posmakuj” Pawła Dobrzańskiego, a wszyscy chętni mogli upiec sobie kiełbaskę na strażackim ognisku.

Dyplomy, puchary i nagrody zwycięzcom wręczali: przewodniczący Rady Gminy Wiktor Skwara, wójt Marek Klara, jego zastępca Stanisława Gawlik, sołtys Targowisk Aleksander Mercik oraz Radosław Sidor, dyrektor widackiego biegu. Na zakończenie zawodów, rozlosowane zostały także nagrody rzeczowe. Nagroda główna – kamera – ufundowana przez Gminę Miejsce Piastowe, przypadła Sylwii Karaś z Komborni.

Bieg zorganizowany został przez: Gminny Ośrodek Kultury, gminę Miejsce Piastowe oraz radę sołecką z Widacza, przy wsparciu jednostek OSP z Widacz oraz Targowisk. Organizatorzy dziękują również licznym sponsorom, bez których bieg nie był by tak okazały w nagrody i gadżety. W roku bieżącym nasz bieg wsparli: Provident, Walter, Glasmark, Posmakuj, Skyactiv, Lo-Stark, Celestynka, Uzdrowisko Rymanów Zdrój, Spółdzielnia Ogrodniczo-Pszczelarska Sopex. Kwiaty dla zawodników ufundowała kwiaciarnia Kwiatowe Love z Łężan. Również nasz portal objął patronat medialny nad imprezą.

red., fot. GOK Miejsce Piastowe

Galeria

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner