Opłatek Maltański w Dworze Kombornia

fot. Dwór Kombornia fot. Dwór Kombornia

W czwartek, 14 grudnia w Dworze Kombornia do Wieczerzy Wigilijnej przy wspólnym stole zasiadło ponad 160 osób. Akcja organizowana jest przez Zakon Maltański w Polsce już od 15 lat, a w naszym regionie odbyła się po raz kolejny.

Wieczerza Wigilijna - Opłatek Maltański, podobnie jak ostatnim razem, organizowana była przez Dwór Kombornia, wraz z Zakonem Maltańskim i GOPS w Korczynie przy wsparciu Maltańskiej Służby Medycznej. Do wigilijnego stołu zasiadło ponad 160 gości w tym 55 dzieci. Wieczerza rozpoczęła się modlitwą podczas której JE ks. Arcybiskup Metropolita Przemyski Adam Szal poświęcił opłatki. Rodzinną, świąteczną atmosferę zapewnił nakryty i udekorowany stół, choinka, wigilijne potrawy oraz wspólne kolędowanie.

Na najmłodszych Gości Dworu Kombornia czekał Mikołaj, który każde dziecko obdarował prezentami. Dorośli również otrzymali paczki pełne najpotrzebniejszych produktów.

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim darczyńcom, sponsorom, szkołom z Krosna, Dukli oraz Ustrobnej. - Dziękujemy ludziom wielkiego serca - dzięki którym mogliśmy zrealizować ten magiczny wieczór, a każdy Gość otrzymał paczki. Szczególnie dziękujemy za podarki dla najmłodszych, które sprawiły im tak wiele radości! - podkreślają właściciele Dworu Kombornia. 

- W tym miejscu także chcemy serdecznie podziękować za współpracę i zaangażowanie pracownikom GOPS oraz GOK w Korczynie, a także wszystkim wolontariuszom z Maltańskiej Służby Medycznej w Krośnie pod wodzą komendanta Dariusza Sałaty - za pomoc w organizacji tego wyjątkowego wydarzenia - dodają. 


O akcji:
Ogólnopolska akcja charytatywna Opłatek Maltański, organizowana jest przez Zakon Maltański w Polsce nieprzerwanie już od 15 lat, a jej misją jest ofiarowanie duchowego i materialnego wsparcia potrzebującym, rodzinom wielodzietnym, osobom samotnym i niepełnosprawnym w okresie świąt Bożego Narodzenia. Kierunek charytatywnych działań opłatkowych skupia się wokół pomocy potrzebującym poprzez wsparcie materialne (każda zaproszona osoba otrzymuje żywność, słodycze i kosmetyki, dzieci otrzymują także zabawki), ale przede wszystkim w sposób duchowy – poprzez zaproszenie do wspólnoty stołu wigilijnego, do dzielenia się opłatkiem, wspólnej modlitwy oraz posiłku.


red., Dwór Kombornia

 

Partnerzy portalu: