V Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej rozstrzygnięty

fot. ZSP 3 Krosno fot. ZSP 3 Krosno

Zakończyła się już piąta edycja V Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej którego finał odbył się we wtorek 06.03.2018 w „Mechaniku”.

Podobnie jak w roku ubiegłym został on objęty honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Krosna, natomiast po raz pierwszy został wpisany na listę konkursów punktowanych podczas rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Do konkursu w tegorocznej edycji zostało zgłoszonych 49 gimnazjalistów z 13 gimnazjów Krosna i powiatu krośnieńskiego.

Konkurs podzielony był na 3 etapy:
I etap - test jednokrotnego wyboru składający się z 30 pytań (max 30 punktów)
II etap – wykonanie 5 zadań z wykorzystaniem samochodu szkoleniowego i motocykla (max 10 punktów)
III etap – test sprawnościowy na symulatorze jazdy samochodem (max 20 punktów)

O wynikach konkursu zadecydowała suma punktów uzyskanych przez uczniów z wszystkich części.

W uroczystym otwarciu konkursu wraz z Panem dyrektorem Bogdanem Adamskim udział wzięli zaproszeni goście: Pan Prezydent Piotr Przytocki, Zastępca Prezydenta Pan Bronisław Baran oraz przedstawiciel Podkarpackiego Kuratora Oświaty – Pan Wojciech Telesz. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa w składzie: Monika Horodyska, Zofia Wrzask, Grzegorz Kuźniarowicz, Piotr Warżołek, Grzegorz Wilusz, Marcin Błaż oraz Krzysztof Karkut.

W przerwach między poszczególnymi etapami rywalizacji konkursowej organizatorzy wraz z uczniami „Mechanika” przygotowali dla gimnazjalistów dodatkowe atrakcje techniczne z zakresu branży mechatroniki, automatyki oraz mechaniki. Nie zabrakło również atrakcji branży lotniczej jak nauka latania na symulatorach lotu. Podsumowano również oraz przedstawiono rezultaty projektu pn. „Wiedza w szkole, praktyka w firmie-europejski model wysokich kompetencji w zawodach nowoczesnych technologii„ w ramach którego nauczyciele oraz uczniowie podnosili swoje kompetencje zawodowe oraz językowe podczas odbywania staży wakacyjnych w Irlandii.

Laureaci V Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej:
I miejsce: Andrzej Pacek – Gimnazjum w Świerzowej Polskiej –rower
II miejsce: Maksymilian Stanosz - Gimnazjum Nr 1 w Krośnie – tablet
III miejsce: Jakub Korzeniowski – Gimnazjum Jedlicze – aparat fotograficzny

Laureatom jeszcze raz gratulujemy, pozostałym uczestnikom oraz ich opiekunom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok na następną już VI jego edycję.

red. ZSP 3 Krosno fot. Michał Romanowski

 

Partnerzy portalu: