Trwa VI Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

W dniach 21 – 22 marca 2018 r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 „Mechanik” im. Stanisława Staszica w Krośnie odbywa się VI Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki.

Festiwal jest adresowany do młodzieży szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych Miasta Krosna, Powiatu Krośnieńskiego i sąsiednich powiatów, podczas którego zaplanowano szereg atrakcji dla odwiedzających, a dla młodzieży szkolnej udział w licznych eksperymentach naukowych i laboratoryjnych. Przez dwa dni prowadzone są zajęcia laboratoryjne, ćwiczenia i pokazy w nowej niezwykle atrakcyjnej formule.

W tym roku jest więcej o lotach balonowych i przygotowaniach ich do lotu (pokazy odbywają się na placu CKP), grach komputerowych w których można uczestniczyć, więcej doświadczeń, pokazów z zaangażowaniem odwiedzającej młodzieży.

Dodatkowymi wydarzeniami Festiwalu są ciekawe wystawy uczelni wyższych technicznych oraz instytucji badawczych, naukowych i rozwojowych, a także przedsiębiorstw. Odbywają się wykłady i warsztaty popularno-naukowe kierowane głównie do młodzieży szkolnej. 

Atrakcją Festiwalu będą warsztaty ćwiczeniowe i laboratoryjne organizowane przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. Jest też Astronomiczne Planetarium.

 red.

Galeria

 

Partnerzy portalu: