.

Revline i BorgWarner Racing Team po Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce

BorgWarner BorgWarner

Dziewięć odcinków specjalnych o długości nieco ponad 40 km liczyła trasa 2. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce. „Solne Miasto” gościło krajową czołówkę rajdową i wyścigową, a z numerem 20 wystartowali Marcin Wilusz i Ryszard Chlebowski w Hondzie Civic Type-R. Reprezentanci Revline Racing Team debiutując w nowym dla siebie samochodzie. Ukończyli rajd na podium - trzecim miejscu w klasie 2.

Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Zawody te, mające upamiętnić wielkich rajdowych mistrzów zgromadziły na starcie ponad 30 załóg, w sumie z zawodnikami kategorii historycznej wystartowało ponad 60 samochodów.. W licznej stawce, w której nie zabrakło rajdowych i wyścigowych mistrzów Polski nie zabrakło reprezentantów BorgWarner Racing Team’u w składzie Szymon Piękoś – Łukasz Krasowski (Mitsubishi Lancer Evo 8) oraz Karol Krupa – Wojciech Witkowski (Mitsubishi Lancer Evo 9). Krośnianie pokazali się w Wieliczce w bardzo dobrej strony, dojeżdżając do mety na odpowiednio szóstej i siódmej pozycji w klasyfikacji generalnej.

Marcin Wilusz (Revline Racing Team): Do Wieliczki jechałem z radością, ale jednocześnie nieco w nieznane, ponieważ budowana do ostatnich godzin Honda Civic Type-R była dla mnie samochodem zupełnie nowym i nie miałem pojęcia czego się po tej rajdówce spodziewać. Okazało się jednak, że wszystko działało jak należy, a my całkiem szybko zaadaptowaliśmy się do nowej rajdowej broni, jakże innej niż dotychczas używane Renault Clio. Choć start w Wieliczce traktowaliśmy treningowo, to po cichu liczyliśmy na dobry wynik. Od samego początku zawodów plasowaliśmy się na granicy podium w klasie 2, a na trzecie miejsce awansowaliśmy na siódmym odcinku specjalnym. Ten wynik dedykuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że w ogóle udało się w Memoriale wystąpić, na czele z mechanikami pod wodzą Artura i Piotrka. Już za niecałe dwa tygodnie zmierzymy się z najpoważniejszym jak dotąd rajdowym wyzwaniem, czyli wystartujemy w pierwszej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajdzie Świdnickim. Trzymajcie za nas kciuki!

Szymon Piękoś (BorgWarner Racing Team): Powrót na pokład rajdówki po zimowej przerwie okazał się dla naszej załogi bardzo udany. Biorąc pod uwagę możliwości sprzętowe na tle rywali trudno było oczekiwać, że uda nam się włączyć do walki o zwycięstwo. Mimo to z odcinka na odcinek rozkręcaliśmy się, notując coraz lepsze czasy i nie popełniając większych błędów ukończyliśmy pierwszy dzień na siódmej pozycji ex aequo z Karolem i Wojtkiem. Niemal bratobójcza walka z zespołowymi kolegami trwała aż do ostatniego oesu, na którym udało się wykręcić doskonały, trzeci czas w klasyfikacji generalnej i awansować na szóste miejsce. Do podium zabrakło niewiele, więc jesteśmy z występu w Wieliczce bardzo zadowoleni.

Karol Krupa (BorgWarner Racing Team): Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza był tak naprawdę pierwszym występem za kierownicą Lancera w rajdowych warunkach. Rok temu awaria pokonała nas już na pierwszych kilometrach, więc liczyliśmy, że tym razem uda się „odczarować” Wieliczkę i pokazać się z dobrej strony, mimo faktu, że dysponowaliśmy jednym z najsłabszych czteronapędowych samochodów w stawce, a długie proste na odcinkach specjalnych jeszcze bardziej premiowały moc silników. Udawało się to jednak bardzo dobrze, o czym świadczą oesowe rezultaty w czołowej piątce, ale szanse na jeszcze lepszy wynik przekreśliła awaria układu hamulcowego na ostatnich „Brzegach”, gdzie straciliśmy mnóstwo czasu. Finalnie uplasowaliśmy się na siódmym miejscu w „generalce”, tuż za zespołowymi kolegami.

Głównym sponsorem zespołu BorgWarner Racing Team jest BorgWarner. Za obsługę techniczną samochodów odpowiadają Custom Technology, a patronat medialny sprawują TVP3 Rzeszów oraz portal Krosno112.pl.

 Partnerami zespołu revline Racing Team są: Rafineria Jasło - producent olejów Revline i Jasol; DISLA – producent felg aluminiowych, Stara Wędzarnia Frysztak, a także Euroauto-Zbyt – dystrybutor profesjonalnych kosmetyków samochodowych. Za obsługę techniczną samochodów odpowiada Materniak Autosport, a patronat medialny sprawuje TVP 3 Rzeszów, Radio WAWA oraz portale Krosno112.pl oraz eSanok.pl. 

 

Już w najbliższy piątek, 13 kwietnia w Krośnie zapowiada się ciekawa impreza dla fanów moto sportów. Od godziny 19.00 pod Hotelem Nafta Krosno rozpoczyna się NAFTA MOTO PARTY. Przed hotelem prezentowane będą samochody rajdowe i wyścigowe oraz teamy kierowców w towarzystwie pięknych hostess. Organizatorzy zapraszają na klubową zabawę do rana i konkursy z gadżetami. Impreza w Clubie Nafta rozpocznie się od 21.00, za konsoletą DJ LENZO. 

Link do wydarzenia (KLIKNIJ).

red., Revline, BorgWarner

 

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner