Uczniowie krośnieńskiego Mechanika mistrzami Polski

fot. ZSP nr 3 w Krośnie fot. ZSP nr 3 w Krośnie

Jak co roku w Poznaniu odbywają się Targi Motoryzacyjne Motor Show. Do tradycji należy też, że właśnie wtedy uczniowie szkół średnich samochodowych z całej Polski mają możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej.

W tym roku Finał XXIV edycji OTWS odbył się 6 kwietnia. Trzeba jeszcze dodać, że co prawda Turniej jest pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej to jednak najwięksi przedstawiciele firm motoryzacyjnych są jego autorami. Brana jest więc pod uwagę nie tylko wiedza wynikająca z podstawy programowej dla technika pojazdów samochodowych ale przede wszystkim kluczowe umiejętności i wiedza przydatna w firmach motoryzacyjnych.

Eliminacje są tak skonstruowane, że najlepsi uczniowie muszą pokazać nie tylko wysoki poziom wiedzy i umiejętności ale wszystko to co jest kluczowe w zakresie kompetencji na rynku motoryzacyjnym. Nie przypadek też zdecydował o wybraniu miejsca na przeprowadzenie finału ogólnopolskiego tego Turnieju. Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne w Poznaniu – to największa w każdym roku impreza motoryzacyjna w Polsce. Dlatego w cieniu tych targów są przeprowadzane także ważne i prestiżowe turnieje branżowe jak Finał XXIV OTWS.

W tym Turnieju naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Hubert Adamski, Bartłomiej Kielar i Daniel Pachana, wytypowana na podstawie rozgrywek wewnątrzszkolnych.

Do eliminacji półfinałowych przystąpiło ok. 200 uczniów z ponad 57 szkół samochodowych w Polsce. Uczniowie musieli prawidłowo odpowiedzieć na 60 pytań. Okazało się, że wśród wytypowanych przez Komisję 10 najlepszych uczniów technikum znaleźli się Daniel Pachana i Bartłomiej Kielar odpowiednio na pierwszym i drugim miejscu. Po części teoretycznej przyszedł czas na część trudniejszą - praktyczną. Należało prawidłowo rozwiązać pięć zadań przygotowanych przez organizatorów Turnieju dotyczących problemów mechatronicznych występujących we współczesnych pojazdach.

Nasi uczniowie obronili swoje punktowane miejsca i w ten sposób Bartek Kielar oraz Daniel Pachana bardzo dobrze sobie z tym poradzili i nie pozostawili żadnych złudzeń oraz szans konkurencji. Tak więc po rozegraniu wszystkich konkurencji:
Daniel Pachana - zajął I miejsce,
Bartłomiej Kielar – zajął II miejsce,
Hubert Adamski – zajął XXII miejsce,


Dzięki tak fantastycznym wynikom Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie wśród 57 szkół średnich tj. biorących udzał w tym Turnieju. zajął I miejsce zdobywając tytuł Samochodowej Szkoły Roku 2018.

Wyniki Turnieju: Wyniki OTWS 2018
Relacja z turnieju oraz pozostałe wyniki znajdują się na stronie: OTWS - strona
Opiekunami uczniów byli: Piotr Boś i Krzysztof Karkut. Gratulujemy! Poniżej prezentujemy zdjęcia z Turnieju w Poznaniu.

red.

 

Partnerzy portalu: