.

BorgWarner Racing Team przed 44. Bieszczadzkim Wyścigiem Górskim

fot. Agnieszka Wołkowicz fot. Agnieszka Wołkowicz

Trwająca od września ubiegłego roku przerwa w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski dobiega końca. Już w najbliższy weekend najlepsi krajowi „górale” spotkają się na trasie z Wujskiego do Tyrawy Wołoskiej, gdzie rozegrany zostanie 44. Bieszczadzki Wyścig Górski.

W sumie do zawodów zgłosiło się 113 zawodników, a oprócz tych z Polski w Góry Słonne przyjedzie grupa kierowców z sześciu innych państw. W tak bogatej stawce nie zabraknie reprezentantów BorgWarner Racing Team. U podnóża Bieszczad walkę o tytuły mistrzowskie rozpoczną Szymon Piękoś (Mitsubishi Lancer EVO 8 grupy A) oraz Karol Krupa (Mitsubishi Lancer EVO 9 grupy N).

Szymon Piękoś: Przeszło pół roku czekaliśmy na powrót na trasy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Na szczęście już widać koniec długiej przerwy i kończymy przygotowania do pierwszej rundy w Załużu. To wyścig wręcz idealny na początek nowego sezonu i pobudkę po zimowej przerwie. Jestem bardzo ciekaw jak ułoży się walka w grupie A, której stawka, jak co roku, jest bardzo mocna. Chciałbym wymazać z pamięci niezbyt szczęśliwe dla mnie ubiegłoroczne zawody w Górach Słonnych i powalczyć o zwycięstwo w grupie oraz jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej.

Karol Krupa: Już nie mogłem się doczekać rozpoczęcia nowego sezonu GSMP. Przerwa od zawodów w Korczynie trwała tak długo, że głód jazdy osiągnął maksymalny możliwy poziom. W Załużu rozpoczynam drogę po tytuł mistrzowski w grupie N, bo taki jest plan na sezon 2018. Już w ten weekend przekonamy się jakie jest moje miejsce w stawce, w której pojawiło się kilku nowych zawodników. Ciekawe też jakie niespodzianki szykuje dla nas pogoda, która w Bieszczadach bywa nieprzewidywalna i nieraz zmienia się w mgnieniu oka.

Głównym sponsorem zespołu jest BorgWarner. Za obsługę techniczną samochodów odpowiadają Custom Technology, a patronat medialny sprawują TVP3 Rzeszów oraz portal Krosno112.pl. Szczegółowe informacje o startach zespołu można uzyskać na profilu www.facebook.com/BorgWarnerRacingTeam

red. | fot. Agnieszka Wołkowicz

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner