Domy Krosno - Lotników

Czwarta edycja Cyklu Krosno Biega już 23 maja!

fot. Bogna Mańkowska fot. Bogna Mańkowska

Już po raz czwarty odbędzie się cykl biegów górskich „Krosno Biega”. W środę 23 maja zawodnicy zainaugurują cykl podczas pierwszego biegu.

Trasa „Zemsty Rejenta” liczy 6,5 km długości i ok. 350 metrów podbiegów. Biegacze wdrapią się m. in. na Królewską Górę, z której o tej porze roku pięknie widać Suchą Górę oraz okolice Węglówki.

Cały cykl składa się z trzech biegów odbywających się na tej samej urokliwej trasie liczącej 6,5 km. Baza zawodów znajduje się na terenie historycznego Zamku Kamieniec, który stał się inspiracją dla Aleksandra Fredry do napisania „Zemsty”. Linia mety każdego z biegów leży zaraz obok słynnego spornego muru a ostatnie metry pokonywane przez biegaczy pozwalają docenić kunszt budowniczych zamczyska.
Swoich sił w biegach górskich spróbować mogą biegacze, którzy dotychczas biegali tylko po asfalcie lub nawet zupełnie początkujący. Zróżnicowanie terenu i długi limit na pokonanie trasy pozwalają odpocząć po drodze i nacieszyć się pięknymi widokami, których zaznać można tylko podczas biegów górskich.

Wszystkie edycje odbywają się w środowe popołudnia, dzięki czemu zawodnicy nie muszą rezygnować ze startów w większych biegach w weekend. Popołudniowe bieganie, to również świetna okazja na aktywny relaks po pracy i spotkanie z okolicznym środowiskiem biegowym. 
Powalczyć z konkurencją i trasą mogą też zawodnicy i amatorzy nordic walking. Podczas każdej edycji odbywa się równolegle marsz z kijkami na tej samej trasie. Wśród stałych bywalców Cyklu w tej konkurencji znaleźć można m. in. wielokrotnego Mistrza Polski w nordic walking Marcina Michalca z KKB MOSiR Krosno. 

Na mecie każdej edycji na zawodników czekają przekąski, napoje izotoniczne oraz posiłek regeneracyjny przygotowany specjalnie dla zawodników przez restaurację Posmakuj Krosno.

Cykl Krosno Biega, to świetna okazja, żeby zacząć przygodę z biegami górskimi, ale i pościgać się z najmocniejszymi zawodnikami w regionie. Zaproszeni są wszyscy bez względu na wiek i doświadczenie.

Cykl składa się z następujących biegów:
1) 23 maja - ZEMSTA REJENTA - Odrzykoń - 6,5 km, +350 m
2) 27 czerwca - ZEMSTA CZEŚNIKA - Odrzykoń - 6,5 km, +350 m
3) 1 sierpnia - ZEMSTA KLARY - Odrzykoń - 6,5 km, +350 m
Więcej informacji oraz zapisy na stronie: www.krosnobiega.pl 

red. | fot. Bogna Mańkowska

 

Partnerzy portalu: