Kontrola WITD: Nielegalne oszczędności na płynie AdBlue

fot. WITD fot. WITD

W trakcie czynności kontrolnych na drodze krajowej nr 19, inspektorzy z krośnieńskiego oddziału WITD w Rzeszowie zatrzymali do kontroli zespół pojazdów należący do ukraińskiego przewoźnika. W trakcie kontroli Inspektorzy wykryli w pojeździe zamontowanie niedozwolonego urządzenia tj. emulatora AdBlue.

W piątek 11 maja b.r. krośnieńscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego podczas wykonywania działań kontrolnych na drodze krajowej nr 19, w miejscowości Lipowica, zatrzymali do kontroli zespół pojazdów należący do ukraińskiego przewoźnika, który przewoził przewody elektryczne z Ukrainy do Polski.

W trakcie kontroli inspektorom podejrzane wydało się to, że wskaźnik poziomu płynu Adblue na desce rozdzielczej wskazywał napełnienie tego płynu do połowy zbiornika, a w rzeczywistości zbiornik świecił pustką. Inspektorzy transportu drogowego postanowili przeprowadzić szczegółową kontrolę, która była ukierunkowana na sprawdzenie układów elektrycznych w pojeździe. Gruntowna kontrola wykazała, że w pojeździe zostało zamontowane niedozwolone urządzenie tj. emulator Adblue, którego celem było zakłócanie prawidłowej pracy układów oczyszczania spalin poprzez imitowanie napełnienia do połowy zbiornika płynem AdBlue.

Inspektorzy zakończyli czynności kontrole nakładając na kierowcę mandat karny, zatrzymując dowody rejestracyjne oraz nie dopuszczając zespołu pojazdów do dalszej jazdy.

red. WITD

 

Partnerzy portalu: