.

4. Nocny Charytatywny Maraton Pływacki

Już po raz czwarty Klub Pływacki Masters Krosno zaprasza na Nocny Charytatywny Maraton Pływacki. Impreza, która oprócz wymiaru sportowego ma też cel charytatywny, skierowana jest nie tylko do miłośników pływania. W weekend poprzedzający Dzień Dziecka, organizatorzy zapraszają na krytą pływalnię w Krośnie (ul. Sportowa 8).

Cel, który przyświeca krośnieńskiemu klubowi to pomoc wybranemu dziecku. Stąd nieprzypadkowy termin imprezy – 26 maja. W tym roku organizatorzy postanowili, że pomogą trzyletniemu Kubusiowi Jaraczowi z Łężan.

Chłopiec urodził się w 28 tygodniu ciąży. Kiedy przyszedł na świat ważył zaledwie 1000 gram. Zdiagnozowano u niego Zespół Petersa plus, przez co zmaga się z opóźnieniem psychoruchowym i widzi słabo tylko na jedno oko. Kubuś przeszedł już 7 operacji, wkrótce czekają go kolejne. Wymaga stałej rehabilitacji, wyjazdów na turnusy. Jego rodzice robią wszystko, by w przyszłości mógł być samodzielny.

W trzech edycjach imprezy, płynąc przez całą noc, kilkaset osób pokonało dystans blisko tysiąca kilometrów. W ubiegłym roku padł rekord – 361 kilometrów. Czy w tym roku uda się go pobić? Będzie się tego można dowiedzieć w niedzielny (27 maja) poranek około godz. 6.

Zgłoszenia do udziału w nocnym pływaniu przyjmowane są do niedzieli (20 maja). Są do pobrania na stronie masters.krosoft.pl. Wypełnione należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. wraz z potwierdzeniem opłaty startowej (koszt udziału to 35 zł)

Pływacki maraton rozpocznie się o godz. 20. Ale organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do przyjazdu na Krytą Pływalnię przy ul. Sportowej 8 już od godz. 17. O tej godzinie rozpoczyna się piknik. Organizatorzy zadbali o wiele atrakcji.

Kto nie może pływać, może przyjść kibicować, a przy okazji wrzucić datek do puszki. Przygotowany został bogaty program imprez towarzyszących już od godz. 17. Będą m.in. pokazy, konkursy, nauka gry w ping ponga czy afrykańskich bębnach, zumba, zajęcia w wodzie. Przyjadą strażacy, motocykliści. Impreza jak co roku będzie transmitowana na żywo w internecie.

Za swoją działalność wolontarystyczną na rzecz dzieci niepełnosprawnych, Klub Pływacki Masters Krosno otrzymał w ubiegłym roku nagrodę „Zasłużony dla Wolontariatu 2017”.

PROGRAM:
godz. 17.00-20.00 – Prezentacja motocykli - Jedlickie Stowarzyszenie Motocyklowe „Sharewood Riders”
godz. 17.00-22.00 – „Zostań dzielnym strażakiem” – pokaz sprzętu strażackiego OSP Turaszówka, OSP Miejsce Piastowe (parking ZKP)
godz. 17.00-18.30 – „Wolne Nurki” – darmowe zajęcia z nurkowania z Klubem Działalności Podwodnej Albi Krosno (½ niecki strona głęboka)
godz. 18.30–22.00 – „Rozmowy z dzielnym wojakiem Szwejkiem” pokazy broni – Bunkier Krosno (plac przed ZKP)
godz. 18.30–19.00 – pokaz pływania niemowląt i dzieci w wieku po-niemowlęcym ze Szkołą Pływania Mały Pływak Krosno (½ niecki strona płytka)
godz. 19.00-19.15 – pokaz ratownictwa wodnego – Bieszczadzkie WOPR
godz. 19.15 -19.45 – „Hops do wody dla urody” – aerobik w wodzie z Iwoną Zajchowską (½ niecki strona płytka)
godz. 19:20 – 19:35 – występ dziecięcej grupy Fragolin – plac przed basenem lub sala Marmurowa ZKP
godz. 19.00-22.00 – "Pływam i pomagam” – konkurs plastyczny, malowanie twarzy i zabawy dla dzieci (sala gimnastyczna)
godz. 19.45 – Uroczyste otwarcie IV Nocnego Charytatywnego Maratonu Pływackiego
godz. 20.00 – START ZAWODNIKÓW - próba bicia rekordu Krosna !!!
godz. 20.15-23.00 – czasem trzeba poodbijać – ping pong dla wszystkich. Zajęcia prowadzi Klub Tenisa Stołowego z Dębowca
godz. 20.30-21.45 – warsztaty gry na bębnach afrykańskich djembe (sala marmurowa ZKP)
godz. 21.00-24.00 – Cykl ćwiczeń z udzielania pierwszej pomocy z SIM PCK Krosno (sala gimnastyczna)
godz. 21.45-22.00 – Taniec z ogniem – Teatr Ognia Ignis (plac przed ZKP)
godz. 22.00-23.00 – „Zumba Party” – zajęcia z instruktorką Anną Jamróg (sala Marmurowa ZKP)
godz. 23.15-24.00 – „Strong by Zumba” – zajęcia z instruktorką Anną Jamróg (sala Marmurowa ZKP)
godz. 6.30 – Zakończenie IV Nocnego Charytatywnego Maratonu Pływackiego

- stoisko z kawą i ciastem (sala gimnastyczna)
- grill i grochówka (plac przed ZKP)

red.

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner