.

Niepełnosprawni z Ukrainy z wizytą w Korczynie

Przez 6 dni grupa niepełnosprawnych dzieci z Czortkowa na Ukrainie gościła w Korczynie. Inicjatorzy wizyty chcieli umożliwić przyjazd do kraju Polakom mieszkającym na Ukrainie, którzy nigdy dotąd nie byli w Polsce. 

Od 7 do 12 maja 2018, 12 niepełnosprawnych dzieci z Czortkowa na Ukrainie było gośćmi gminy Korczyna. W trakcie pobytu grupa miała okazję odwiedzić: Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, Muzeum Zamkowe KAMIENIEC, zwiedzić najciekawsze zakątki gminy Korczyna, Fabrykę Czekolady w Korczynie, park trampolin i basen w Krośnie, Ośrodek Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej a także Urząd Marszałkowski w Rzeszowie.

Wójt Gminy Korczyna Jan Zych podczas spotkania podsumowującego wizytę gości z Czortkowa wyraził nadzieję na kontynuowanie wizyt osób niepełnosprawnych w Korczynie w przyszłości..

Pobyt zorganizowany został w ramach współpracy pomiędzy samorządami gminy Korczyna i miasta Czortków. Współpraca ta trwa nieprzerwanie od roku 2004.
Z ramienia gminy Korczyna organizacją pobytu grupy ukraińskiej w Polsce zajął się Gminny Ośrodek Kultury w Korczynie. Pobyt sfinansowany został przez Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych w Rzeszowie, Gminę Korczyna, Gminny Ośrodek Kultury w Korczynie.

GOK Korczyna dziękuje również za wsparcie wizyty:

- Samodzielnemu Niepublicznemu ZOZ „AMIKUS” w Korczynie
- Ośrodkowi Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej
- Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Podkarpackiego
- Muzeum Zamkowemu KAMIENIEC
- Kustoszowi Sanktuarium Św. J.S. Pelczara w Korczynie
- Fabryce Czekolady w Korczynie
- Uzdrowisku Iwonicz S.A.

red., GOK Korczyna

 

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner