.

KROSNO: VI Wieczór Łemkowski niebawem!

Zespół A Gdzie To Dawniej Stroiło oraz Restauracja Parkowa 7 zapraszają 29 czerwca (piątek) na VI Wieczór Łemkowski. Tym razem wydarzenie upłynie pod hasłem „Strach na Łemkowszczyźnie…”.

Wieczory Łemkowskie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Od początku organizatorzy podkreślają, że jest to impreza dla wielbicieli Łemkowszczyzny, górskich wędrówek i fanów muzyki. Pierwsze tego typu wydarzenie zrealizowane zostało w 2014 roku i z miejsca stało się rozpoznawalne, jako czas do spotkań i wspólnego dzielenia się wrażeniami na temat historii Beskidu Niskiego.

W tym roku organizatorzy poszerzają formułę o zabawy edukacyjne dla najmłodszych i warsztaty taneczne, które odbędą się w godzinach popołudniowych. Podczas wydarzenia nie zabraknie także specjałów kuchni łemkowskiej.
W trakcie VI Wieczoru Łemkowskiego organizatorzy zaproszą gości na wycieczkę śladem nadprzyrodzonych zjawisk, które wypełniają opowiadania i legendy Łemkowszczyzny. O tych ciekawych sprawach opowie dr Tadeusz Łopatkiewicz.

Muzyczną oprawą wydarzenia zajmie się grający łemkowski folk- rock zespół A Gdzie To Dawniej Stroiło, który w tym roku obchodzi swoje piąte urodziny, a więc będzie okazja do świętowania.
Dopisz się do wydarzenia na Facebooku: https://web.facebook.com/events/260618528009896/
Facebook: https://web.facebook.com/agdzietodawniejstroilo/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCvOhYxtXSqy0iwK3IpLXYcA?view_as=subscriber

PROGRAM
13.00 Łemkowskie Warsztaty Dla Dzieci
(Koszt 5 zł. Zapisy 698 120 325)
14.00 Warsztaty z tańców łemkowskich (Koszt 5 zł. Zapisy 698 120 325)
19.00 Dr Tadeusz Łopatkiewicz „Strach na Łemkowszczyźnie”
19.30 Koncert zespołu A Gdzie To Dawniej Stroiło
VI Wieczór Łemkowski
Restauracja Parkowa 7 w Krośnie, ul. Parkowa 7
29 czerwca (piątek) G.19.00
Wstęp 20 zł
Rezerwacja telefoniczna pod numerem: 698 120 325
Rezerwacja email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

red. 

 

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner