.

ROGI: I Festiwal Pieśni przy Zagrodzie

fot. GOK Miejsce Piastowe fot. GOK Miejsce Piastowe

W niedzielę 5 sierpnia w gorących promieniach popołudniowego słońca, 15 zespołów folklorystycznych wzięło udział w I Festiwalu Pieśni przy Zagrodzie. To spotkanie nie było przypadkowe, bo w tym dniu Stowarzyszenie Miłośników Wsi Rogi organizowało pierwszą imprezę z grantu pozyskanego w konkursie na promocję obszaru objętego LSR – dziedzictwo LGD Kraina Nafty.

Barwne, kolorowe, pełne ludowego śpiewu widowisko przyciągnęło uczestników z terenu całego powiatu krośnieńskiego. Nie zabrakło zagranicznych gości i przybywających do zagrody turystów. Rogi odwiedzili też mieszkańcy z zaprzyjaźnionego Osikowa na Słowacji.

W muzycznej pamięci na pewno zapadł wszystkim liczny, bo aż 34 osobowy zespół Dzwon z Drohobycza na Ukrainie. Ubrani w  kolorowe narodowe wyszywanki, wyróżniali się niepowtarzalną prezentacją, jak również pięknym wielogłosowym śpiewem. Przy tradycyjnym jadle wszyscy bawili się znakomicie, do momentu, aż rozśpiewaną imprezę zakłóciła gwałtowna burza.

Organizatorzy postarają się kontynuować taki festiwal w przyszłości. Fajną zabawę wszystkich uczestników wydarzenia niech zobrazują załączone zdjęcia.

Podziękowania organizatorów: Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji tego dużego przedsięwzięcia: Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Miejscu Piastowym, Kołu Gospodyń Wiejskich w Rogach, Ochotniczej Straży Pożarnej z Rogów oraz wszystkim członkom stowarzyszenia. W sposób szczególny dziękujemy zespołom za piękne prezentacje, za udział w festiwalu i za wspólny ratunek w czasie deszczowej nawałnicy.

red. fot. GOK Miejsce Piastowe

Galeria

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner