KROSNO: Dotacja na kotły gazowe - złóż deklarację

Miasto Krosno przystąpiło do przygotowania nowego projektu parasolowego dla Mieszkańców, w zakresie wymiany kotłów opalanych węglem lub drewnem na nowoczesne i ekologiczne gazowe kotły kondensacyjne.

Projekt będzie składany w ramach konkursu ogłoszonego w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020, poświęconego poprawie jakości powietrza, w którym istnieje możliwość uzyskania dotacji w wysokości do 85%.

Celem projektu jest poprawa jakości powietrza w mieście, poprzez wyeliminowanie z użytkowania starych nieefektywnych pieców centralnego ogrzewania tzw. śmieciuchów. Likwidacja term grzewczych do ciepłej wody w blokach – daje niepowtarzalną szansę na zlikwidowanie zagrożenia zaczadzeniem. W naszym mieście miało miejsce wiele przypadków zatrucia tlenkiem węgla pojedynczych osób a nawet całych rodzin, w tym również przypadki śmiertelne. Przyłączenie do ciepłej wody z sieci miejskiej w wielu przypadkach związane jest z koniecznością wymiany kilku płytek ściennych w mieszkaniu. Wysokie dofinansowanie do 85% powoduje, że środki z funduszu remontowego mogą być wykorzystane na inne cele poprawiające stan techniczny.

Ogłoszony konkurs stwarza niepowtarzalną szansę na pozyskanie znaczącej dotacji, dzięki której Mieszkańcy Krosna będą mogli znacząco poprawić efektywność ogrzewania, komfort a nie rzadko także bezpieczeństwo.

Warto zaznaczyć, że z dotacji mogą skorzystać Mieszkańcy Krosna tj. osoby fizyczne zamieszkujące domy jednorodzinne oraz Wspólnoty i Spółdzielnie Mieszkaniowe – występujące o dotację w imieniu mieszkańców.

ulotka kotły1 format A5

red. UM Krosno

 

Partnerzy portalu: