.

RYMANÓW-ZDRÓJ: Polska Reprezentacja Szachistów przygotowuje się do Olimpiady

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Arcymistrz Jan Krzysztof Duda, arcymistrz Radosław Wojtaszek, arcymistrz Kacper Piorun, arcymistrz Jacek Tomczak to reprezentanci naszego kraju, którzy w Sanatorium Uzdrowiskowym "Stomil" w Rymanowie-Zdroju przygotowują się na Olimpiadę Szachową w gruzińskim Batumi. 

Olimpiady Szachowe odbywają się w cyklu dwuletnim od 1927 roku i biorą w nich udział narodowe federacje z calego świata, zrzeszone w Międzynarodowej Federacji Szachowej FIDE. Olimpiada Szachowa to największe przedsięwzięcie w szachach i jedno z największych wydarzeń sportowych na świecie w ogóle. W 2016 roku w Olimpiadzie wzięła rekordowa liczba 176 reprezentacji narodowych, w tym w turnieju Open wystartowało 166 drużyn, a w turnieju kobiecym 141. Tegoroczna edycja zapowiada się równie imponująco. W 2016 roku nasze reprezentantki odniosły historyczny sukces zdobywając srebrny medal olimpijski, a reprezentacja mężczyzn uplasowała się na wysokim siódmym miejscu.

W zgrupowaniu centralnym w Rymanowie-Zdroju biorą udział najlepsi polscy szachiści i szachistki oraz trenerzy. Ich dzień składa się z sześciogodzinnych treningów przy szachownicy oraz ćwiczeń fizycznych. Uczestnicy zgrupowania cały czas korzystają z udogodnień Sanatorium "Stomil" w Rymanowie-Zdroju, co ma przynieść wymierny skutekt podczas Olimpiady. 

Trzymamy kciuki za Reprezentację Polski!

red. fot. Marcin Mikosz

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner