.

Centrum Integracji Społecznej w Krośnie świętowało 5-lecie istnienia

fot. Sławomir Farbaniec - Krosno112.pl fot. Sławomir Farbaniec - Krosno112.pl

Dzisiaj (18 września) o godz. 11.00 w sali kinowej artKina przy ul. Bieszczadzkiej odbyło się uroczyste spotkanie z okazji jubileuszu 5-lecia istnienia Centrum Integracji Społecznej w Krośnie. Podczas uroczystości odbyło się również wręczenie nagród w ramach rankingu „Partner integracji społeczno – zawodowej”.

Po oficjalnym rozpoczęciu i powitaniu gości, Laura Starowiejska – kierownik Centrum Integracji Społecznej przybliżyła historię i zakres działalności jednostki. Centrum Integracji Społecznej w Krośnie zostało utworzone 1 grudnia 2013 r. jako samorządowa jednostka budżetowa, a działalność statutową rozpoczęło 8 stycznia 2014 r.

Głównym miejscem realizacji reintegracji zawodowej w CIS są indywidualne praktyki zawodowe uczestników bezpośrednio w firmach i instytucjach – u potencjalnych pracodawców, które owocują większymi perspektywami zatrudnienia. Natomiast warsztaty stacjonarne Centrum Integracji Społecznej łączą reintegrację osób bezrobotnych ze wsparciem i aktywizacją osób starszych. Działają w formie Klubów Seniora.

- W 2016 roku okazało się, że na terenie miasta kształtują się różne ugrupowania w zakresie polityki senioralnej, ale mało jest klubów seniora, które w jakiś sposób mogłyby skupiać, aktywizować i zapewniać im określonego typu zajęcia. Dlatego też zapadła decyzja o utworzeniu dwóch klubów seniora i do tej pory obydwa kluby prowadzimy w formie warsztatów zawodowych – tłumaczyła Laura Starowiejska.

W spotkaniu udział wzięli udział także przedstawiciele władz Miasta Krosna, m. in. Piotr Przytocki – Prezydent Miasta Krosna, Bronisław Baran – Zastępca Prezydenta Miasta Krosna i Zbigniew Kubit – Przewodniczących Rady Miasta Krosna.

Prezydent Piotr Przytocki i Przewodniczący RM Zbigniew Kubit pogratulowali Centrum Integracji Społecznej sukcesów, życzyli dalszych lat owocnej pracy i przekazali kwiaty na ręce Kierownik Laury Starowiejskiej.

– Dzięki pracy CIS przywróciliśmy do życia społecznego wiele osób. Pomogliśmy, nie tylko poprzez podanie ręki, ale wskazówki, dzięki którym wiele osób radzi sobie teraz z barierami codziennego życia – mówił Piotr Przytocki. - Ta praca jest bardzo efektywna i za to chciałem szczególnie pogratulować – dodał Zbigniew Kubit.

W drugiej części spotkania nastąpiło wręczenie nagród Rankingu „Partner integracji społeczno – zawodowej”. Jego celem było wyróżnienie i publiczne uhonorowanie przedsiębiorców, firm, instytucji i organizacji pozarządowych aktywnie współpracujących z CIS w Krośnie na rzecz integracji społecznej i zawodowej uczestników. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: „Przedsiębiorca/Firma” i „Instytucja/Organizacja”.

Kategoria „Przedsiębiorca/Firma”:
1. miejsce - Shape Spółka Jawna (Daniel Gromek, Roman Ściepura)
2. miejsce - Żłobek Niepubliczny „Mali Odkrywcy w Krośnie” (Karolina Wacławik) i AL-MAR Spółka Z o.o. (Paweł Łącki)
3. miejsce - Cukiernia Lukresja (Joanna Kuźniarowicz) i Firma budowlana ZOOM SP. Z o.o. (Zbigniew i Roman Ungeheuer)
Kategoria „Instytucja/Organizacja”:
1. miejsce – Środowiskowy Dom Samopomocy przy Psoni Koło w Krośnie (Katarzyna Jakubowicz)
2. miejsce – Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Okręgowy w Krośnie (Leszek Zajdel)
3. miejsce – Zespół Placówek Oświatowych (Teresa Basamania).

red. fot. Sławomir Farbaniec

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner