.

KROSNO: Jubileusz 125-lecia "Mechanika"

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica, czyli krośnieński "Mechanik" obchodzi jubileusz 125-lecia istnienia. Były kwiaty, ważne słowa i przypomnienie najważniejszych chwil w życiu szkoły.

Z okazji 125-lecia istnienia "Mechanika" zorganizowano trzydniowe uroczystości. We wtorek, 2 października w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza zaśpiewał dla szkolnej społeczności Janusz Radek. W środę odbyły się główne uroczystości na szkolnej auli. W jubileuszowej konferencji wzięli udział przedstawiciele samorządu, Kuratorium Oświaty, krośnieńskich szkół, służb mundurowych. Oczywiście na auli nie mogło zabraknąć uczniów i nauczycieli. Dyrektor Bogdan Adamski wraz z wicedyrektorem Grzegorzem Kuźniarowiczem przypomnieli historię szkoły oraz osiągnięcia uczniów i sukcesy szkoły.

"Jesteśmy szkołą zawodową, która z bogactwa swojej tradycji czerpie inspiracje do rozwoju od 1893. Kiedyś w wolnej Galicji, a teraz w wolnej Polsce przygotowywaliśmy i nadal przygotowujemy potrzebne kadry dla przemysłu i innych dziedzin gospodarki. Wsłuchując się w potrzeby firm nowoczesnych technologii, ich wymagania kwalifikacyjne oraz kompetencyjne kadr, nie zapominamy o tradycji pozwalającej nam czuć odpowiedzialność za czas przeszły i teraźniejszy. Staramy się przy tym myślą i swoim działaniem wyprzedzać przyszłość oferując młodzieży naszego regionu podkarpackiego nie tylko wysoką jakość kształcenia zawodowego ale również kwalifikacje i umiejętności, na które czekają firmy Doliny Lotniczej, firmy z branży mechanicznej, motoryzacyjnej, lotniczej oraz inne z regionu krośnieńskiego, podkarpackiego i w krajach UE."

Zapraszamy na fotorelację

red. fot. Krosno112.pl

Galeria

 

Partnerzy portalu: