.

KROSNO: Uważajcie na oszustów podających się za fundację JiM

fot. pixabay fot. pixabay

Stowarzyszenie Klub Rodziców Autyzm Krosno zwróciło się z apelem, aby ostrzec mieszkańców Krosna, przed oszustami podającymi się za wolontariuszy Fundacji JiM. 

- Ci młodzi ludzie, chłopcy i dziewczęta w wieku około 20 lat, to są oszuści, którzy podszywają się pod Fundację, nie mając z nią nic wspólnego. Próbują wyłudzić pieniądze, czy to w formie zbiórki do puszek, czy też wpłacenia przelewu na konto, ale swoje konto - informuje zarząd stowarzyszenia Klub Rodziców Autyzm Krosno.

W mieście nie działa już Fundacja JiM, która miała swoją siedzibę na ul. Portiusa. Obecnie w Krośnie nie ma żadnych pracowników tej fundacji i nikt do Krosna nie został wysłany.

- Fundacja nie zbiera pieniędzy do puszek, a wolontariusz powinien mieć identyfikator z numerem, którego prawdziwość można zweryfikować na stronie internetowej - ostrzega stowarzyszenie.

www.jim.org

- Prosimy o czujność i każdą próbę wyłudzenia pieniędzy zgłaszać policji pod numer 997 lub 112. Jeśli ci "wolontariusze" zdołali już kogoś oszukać, prosimy o zgłoszenie się pokrzywdzonych na policję - apeluje Stowarzyszenie w swoim oświadczeniu.

red.

 

Partnerzy portalu: