.

NOCnik Trail - 17 listopada wyjątkowy bieg górski w Rymanowie-Zdroju

fot. NOCnik Trail fot. NOCnik Trail

Sprawdzona ekipa Finish Rymanów zaprasza na nocny trail - nocny bieg na dystancie 20 km. Lubisz ciekawe i wymagające trasy, dobrze zaopatrzone bufety i świetną atmosferę? To właśnie zapewnia organizator NOCnik Trail.

- Byłeś na Jadze-Korze czy Zamczyskach Trail? Potrafimy zapewnić dużą dawkę wysiłku, niezapomnianą wiśniówkę na bufetach i doskonały doping (najgłośniejszy punkt dopingowy na Łemkowynie) - zapraszają organizatorzy.

Bieg jest bardzo kameralny dlatego warto pospieszyć się z zapisami. W pakietach startowych organizator oferuje m.in. świetną czapkę, która na pewno przyda się na treningach. Bieg odbędzie się 17 listopada (sobota) o godzinie 17:30. Start i meta Rymanów-Zdrój - Dom Ludowy w Desznie (obok stadionu ul. Spacerowa). 

Trasa to niecałe 20 km i około +800 m w pionie. Praktycznie całość w terenie + Przymiarki pod osłoną nocy! Będzie niesamowity klimat i świetne towarzystwo w pakiecie startowym! Link do rejestracji: https://www.e-gepard.eu/show-contest/611

Regulamin:
1.Opis zawodów:
Trasa biegu NOCnik przebiega oznakowanymi jak i oznakowanymi szlakami turystycznymi. Całość trasy będzie dodatkowo doznakowana przez organizatora w celu jak najłatwiejszej nawigacji podczas zawodów. Start biegu przewidziany jest po zachodzie słońca, całość trasy zawodnicy będą pokonywać w całkowitej ciemności przy świetle czołówek.

2. Organizator:
Organizatorem biegu jest klub biegacza Finisz Rymanów, działający przy Stowarzyszeniu Nasz Rymanów.
Klub biegacza Finisz Rymanów
Stowarzyszenie „Nasz Rymanów”
Organizacja Pożytku Publicznego
Numer KRS 0000015 119

Siedziba stowarzyszenia:
38-480 Rymanów „Dom Sokoła”
ul. Grunwaldzka 11
3. Termin i miejsce:
17.11.2018 Rymanów Zdrój - Dom Ludowy w Desznie obok stadionu, ul. Spacerowa GPS: 49.535645, 21.834550.


4.Program:
17.11.2018
15:00 – 17:00 Praca Biura Zawodów Dom Ludowy w Desznie
17:30 - Start biegu NOCnik 20km (zachód słońca 15:42)
21:00 - Zamknięcie mety zawodów
21:05 - Dekoracja zawodników
21:30 - Zamknięcie imprezy


5.Przebieg i opis trasy
Dystans: 20km
Przewyższenie: +850m
Link: https://www.traseo.pl/trasa/nocnik

6.Punkty odżywcze:
W okolicach połowy trasy będzie zlokalizowany jeden punkt odżywczy.


7.Limity czasu:
3,5h


8.Limit uczestników:
150 osób, zapisy do dnia 05.11.2018. Zawodnicy nieopłaceni zostaną usunięci z listy.


9.Uczestnictwo:
Miejsce na liście startowej mają tylko zawodnicy zarejestrowani i opłaceni.
a) Do wzięcia udziału w biegu wymagana jest od zawodnika bardzo dobra kondycja fizyczna jak i stan zdrowia nie wskazujący na jakiekolwiek przeciwwskazania do uprawiania biegów górskich oraz ukończone 18 lat, najpóźniej w przeddzień startu. Niezbędne jest też wcześniejsze doświadczenie w biegach w trudnym terenie. Wszyscy zawodnicy startujący w biegu robią to na własną odpowiedzialność i z pełną świadomością wynikającą z zagrożeń i ryzyka jakie wiążą się ze startem w biegu.
By stać się uczestnikiem biegu należy spełnić następujące warunki:
– mieć ukończone 18 lat;
– zaakceptować niniejszy regulamin; dokonanie rejestracji do biegu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu;
– wnieść opłatę startową do 05.11.2018 r.
– odebrać pakiet startowy w Biurze Zawodów w terminie podanym przez organizatora;
– podpisać oświadczenia o stanie zdrowia i starcie na własną odpowiedzialność;
– stawić się na starcie biegu o wyznaczonej dacie i godzinie
b) Wyposażenie obowiązkowe
– numer startowy (przypięty w widocznym miejscu)
– Buty trailowe
– Naładowany telefon komórkowy wraz z wprowadzonymi numerami alarmowymi podanymi przez organizatora
– LATARKA CZOŁOWA


10.Opłata startowa:
Start zapisów: 17.09.2018

Opłata startowa wynosi 70zł.
Jest bezzwrotna, istnieje możliwość przpisania świadczeń na innego zawodnika.
Opłatę startową należy wpłacić na dane firmy Propomiar.pl
Pro-pomiar.pl
ul.Kasztanowa 1/33,
38-481 Rymanów Zdrój
tytułem: NOCnik, Imię i Nazwisko
nr. konta: 89 2490 0005 0000 4000 5268 3213


11.Świadczenia:
W ramach opłaty startowej zawodnicy otrzymają:
– Elektroniczny pomiar czasu, chip i numer startowy – pakiet startowy – gadżety od organizatora i sponsorów – napoje izotoniczne, wodę, colę, przekąski na punktach odżywczych – posiłek po biegu, z niespodzianką – zabezpieczenie i pomoc medyczną – medal za ukończenie biegu – upominki (w zależności od liczby zawodników i pozyskanych sponsorów) – kupon na losowanie nagród po biegu.


12. Zasady panujące w czasie biegu:
– w trakcie całych zawodów należy poruszać się wyłącznie po trasie wskazanej przez Organizatora;
– obowiązuje bezwzględny zakaz śmiecenia (wszystkie śmieci należy zostawiać na punktach) i niszczenia przyrody, wszelkie naruszenia tego punktu będą karane dyskwalifikacją lub karą czasową – oraz może zdarzyć się publiczna nagana przy wszystkich zawodnikach i kibicach!
– poszkodowanemu zawodnikowi należy udzielić pomocy jeżeli taka jest konieczna, nie udzielenie pierwszej pomocy jest regulowane prawnie. Gdy zawodnik może zaczekać na pomoc, lub jasno mówi, że jej nie potrzebuje nie ma problemu z kontynuowaniem biegu.

13.Klasyfikacje:
– Klasyfikacja generalna Kobiet i Mężczyzn Dla najlepszych przewidziane są nagrody, w zależności od pozyskanych sponsorów, pula nagród może się powiększać jak i mogą zostać wprowadzone dodatkowe klasyfikacje.

14.Bezpieczeństwo:
1.Na trasie biegu limit czasu wynosi 3,5h. Nie oferujemy dojazdu po zawodnika na trasę. Jest to możliwe tylko po kontakcie z numerem POMOC umieszczonym na numerze startowym, tylko w sytuacji kontuzji.
2. Bieg odbędzie się bez względu na pogodę. W sytuacjach wyjątkowych istnieje możliwość skrócenia trasy, lub zmiany jej przebiegu.
3. Każdy z zawodników zobowiązuje się do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, nie wbiegania na drogę publiczną i korzystanie z chodnika, lub pobocza.
4. W przypadku rezygnacji z dalszego biegu, należy o tym poinformować organizatora lub ekipę na punkcie. W sytuacji nie poinformowania o tym istnieje możliwość przeniesienia kosztów akcji poszukiwawczej na zawodnika.
5. Organizator nie zapewnia transportu zawodników rezygnujących z biegu w innych miejscach niż punkty odżywcze. Transport będzie dostarczony tylko zawodnikom nie mogącym samodzielnie dalej kontynuować biegu.

15.Dane osobowe i ochrona wizerunku:
– Uczestnictwo w zawodach wiąże się z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów związanych z realizacją zawodów.
– Uczestnictwo w zawodach wiąże się z wyrażeniem zgody na publikację wizerunku uczestnika w materiałach promocyjnych, na stronie biegu jak i profilu społecznościowym biegu.

16.Postanowienia końcowe:
– Wszyscy zawodnicy w czasie biegu muszą mieć przypięte w widocznym miejscu numery startowe.
– Przed i po biegu będzie możliwość skorzystania z przebieralni, toalet jak i prysznica.
– NOCnik jest imprezą ubezpieczoną na zasadach ogólnych. Ubezpieczenie indywidualne na wypadek kontuzji lub innego nieszczęśliwego zdarzenia, które może stać się udziałem zawodnika w czasie biegu, wymaga osobnej polisy wykupionej indywidualnie przez uczestnika.
– Organizator zastrzega wprowadzenie dodatkowych klasyfikacji i nagród.
– Zapis na listę startową biegu jest równoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu oraz wyrażeniem zgody na otrzymywanie informacji mailowych wysyłanych przez organizatora na mail podany podczas rejestracji.
Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

red. fot. NOCnik Trail

 

Partnerzy portalu: