.

Policjanci podsumowali akcję ZNICZ 2018. Nie było bezpiecznie

fot. KWP Rzeszów fot. KWP Rzeszów

25 wypadków, w których rannych zostało 32 osoby, a 3 zginęły, to bilans tegorocznej akcji „Znicz 2018”. Przez 5 dni podkarpaccy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach naszego regionu oraz nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby swoich najbliższych.

Podczas pięciodniowej akcji "Znicz" na podkarpackich drogach odnotowano 25 wypadków, w których 32 osoby zostały ranne. Niestety nie obyło się bez tych najtragiczniejszych zdarzeń. Podczas prowadzonych działań na naszych drogach zginęły trzy osoby.

W środę wieczorem w wypadkach zginęło dwóch młodych mężczyzn. Do pierwszego z tych tragicznych zdarzeń doszło w miejscowości Chotylub, w powiecie lubaczowskim. 25-latek kierujący bmw zjechał z drogi do przydrożnego rowu, tam auto koziołkowało, zatrzymując się na dachu. Życia młodego kierowcy niestety nie udało się uratować. Podróżujący z nim 26-latek z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Kilka godzin później w powiecie jarosławskim w wypadku zginął 26-latek kierujący volkswagenem. Jak wstępnie ustalono zjechał on z drogi, następnie auto dachowało. Mężczyzna zginął na miejscu.

Do kolejnego tragicznego wypadku doszło w piątek, przed godz. 19, w Zręcinie w powiecie krośnieńskim. 27-latek kierujący volkswagenem passatem potrącił pieszego. Mimo wysiłku lekarzy życia 60-latka nie udało się uratować. Okazało się, że kierowca passata był pijany, miał blisko 2,5 promila alkoholu.

W tym roku podczas akcji „Znicz” policjanci wyeliminowali z ruchu 57 nietrzeźwych kierujących, w roku ubiegłym 58.

Zobacz niektóre zdarzenia do których doszło na terenie Krosna i powiatu krośnieńskiego:

ZRĘCIN: Potrąciła dwie osoby na przycmentarnym parkingu

KROSNO: Zderzenie motocyklisty z volkswagenem

ZRĘCIN: Kierowca volkswagena śmiertelnie potrącił pieszego. Był pijany

CZARNORZEKI: Zderzenie dwóch osobówek przy Prządkach

IWONICZ: Zderzenie fiata i skody na "krzyżówkach"

red.

 

Partnerzy portalu: