WOŚP: Uczniowie klas ratowniczo-obronnych z naftówki uczyli pierwszej pomocy

fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl

W sobotę 12 stycznia uczniowie z klas ratowniczo-obronnych z krośnieńskiej naftówki uczyli klientów galerii VIVO pierwszej pomocy w ramach 27. finału WOŚP.

Klienci galerii mogli być pełni podziwu jakim profesjonalizmem wykazują się młodzi adepci ratownictwa medycznego. Uczniowie z klas ratowniczo-obronnych na czele z p. Zbigniewem Moskalem od godziny 12. do 17. przeprowadzili pokazy ratownicze. Pomiędzy sklepami galerii utworzono kilka tematycznych stanowisk m.in: resustytacja krążeniowo-oddechowa we wszystkich kategoriach wiekowych wraz z defibrylatorem, pierwsza pomoc w przypadku osoby nieprzytomnej, pomiar ciśnienia oraz saturacji za pomocą pulsoksymetru, unieruchomienie stawów oraz kości, test w alkogoglach.

Ze stanowisk korzystały zarówno osoby starsze jak i dzieci. Poświęcona przez nich chwila nauki może przedłużyć komuś życie. Każda z tych osób dostała upominkowe dyplomy.

- Ideą dzisiejszego spotkania jest zapoznanie klientów galerii VIVO z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Razem z uczniami klas ratowniczo-obronnych z Naftówki w prosty i bezpieczny sposób pokazujemy jak udzielać pierwszej pomocy osobom poszkodowanym - powiedział p. Zbigniew Moskal - koordynator klas ratowniczo-obronnych z Naftówki.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII PONIŻEJ

red. fot. Julia Łoś, Klaudia Filip, Radosław Sowiński

Galeria

 

Partnerzy portalu: