.

Radosna Biesiada Rogowska za nami

fot. GOK Miejsce Piastowe fot. GOK Miejsce Piastowe

Po raz XIX miłośnicy śpiewu i dobrego swojskiego jadła zebrali się w Domu Ludowym w Rogach by pobiesiadować.

Gdyby jakiś zabłąkany wędrowiec chciał sprawdzić, co dzieje w tak radośnie rozśpiewanej wsi, to z pewnością by zaraz dołączył do zabawy. Do wspólnej zabawy zachęcały bowiem wesołe śpiewy biesiadnych gości, barwne prezentacje zespołów artystycznych i humor, który wprowadzał wodzirej imprezy Tadeusz Majchrowicz. Na scenie wystąpili: „Rogowice”, „Piasty”, kapela „Cianto”, „Tereściacy” i Piotruś Zakrzewski. Rogowska Biesiada, to nie tylko wspólne śpiewanie – ale to również swojskie, pyszne jedzenie. Zapachy: rosołu, karkówki, kapusty, wszelkiego rodzaju pieczonych mięs, swojskich kiełbas, pasztetów i innych tradycyjnych wyrobów z masarni Jasiołka, zachęcały do wejścia i pobudzały apetyt. Na bieżąco grzano na biesiadnym stole: bigos, boczek, schab i kaszankę. W końcu to karnawał, czas ucztowania i radości. Nad całością wydarzenia górowała przyjazna atmosfera imprezy, którą tworzą sami uczestnicy, oczekujący cały rok na to spotkanie.

W Rogowskiej Biesiadzie wzięła udział Dorota Chilik - Wójt Gminy Miejsce Piastowe, Wiesław Habrat - Przewodniczący Rady Gminy, oraz rogowscy radni. Odwiedził nas także ks. Marek Siedlecki - Proboszcz oraz Piotr Piskorz - Wikary. W biesiadzie uczestniczyła zagraniczna delegacja z Drohobycza z ks. Dziekanem Iwanem Pankiv na czele. Goście z Ukrainy wręczyli na scenie Dorocie Chilik ikonę Matki Bożej nieustającej pomocy, z najlepszymi życzeniami i zadeklarowali wole współpracy i przyjaźni.

Było więcej okazji do radości: Pawłowi Krajmasowi, który jest z nami od pierwszej biesiady i pomaga w organizacji - w dowód uznania wręczono na scenie dojną krowę, wyrzeźbioną przez Kazimierza Uliasza. Paweł walczy na rzecz polskiej ekologii i jest przez wszystkie te lata sponsorem biesiad. Rodzice naszego sponsora - Maria i Jan Krajmasowie właśnie 2 lutego w czasie biesiady, świętowali z nami 55 – tą rocznicę ślubu. Nie obeszło się oczywiście bez okazjonalnych prezentów i wspólnego zaśpiewania życzeń: wszystkiego dobrego, życzymy, życzymy …

Pozostało dodać, że biesiadę jak co roku zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Wsi Rogi, oraz Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym. Ta krótka relacja z biesiady, jest dla tych z Państwa, co nie brali w niej jeszcze udziału. Wszystkich Państwa pięknie zapraszamy już dziś na XX jubileuszową Rogowską Biesiadę, która odbędzie się w przyszłym roku.

red. fot. GOK Miejsce Piastowe

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner