.

Kierowcy nagminnie zastawiają wyjazd dla karetki w Miejscu Piastowym

fot. archiwum fot. archiwum

Ratownicy medyczni z podstacji w Miejscu Piastowym skarżą się na kierowców, którzy parkując swoje samochody, blokują wyjazd dla karetki. Jak mówią medycy, problem pojawia się co najmniej 3 razy w tygodniu.

Wyjazd dla karetki przy podstacji w Miejscu Piastowym jest nagminnie zastawiany przez źle zaparkowane samochody. Problem pojawił się ponad 3 lata temu, kiedy do Miejsca Piastowego została przeniesiona karetka S z Dukli.

- Mamy z tym do czynienia co najmniej 3 razy w tygodniu. Gdy tylko widzimy, że ktoś parkuje tak, że możemy mieć przez to problem z wyjazdem, prosimy o odjechanie w inne miejsce. Jednak wtedy często słyszymy od kierowców: „przecież się zmieścicie” – skarżą się ratownicy z Miejsca Piastowego.

Problem zastawianego wyjazdu był zgłaszany do dyrekcji SPPR Krosno, a nawet kilkakrotnie interweniowała policja. Jednak z powodu braku znaku „zakazu zatrzymywania”, kierowcy otrzymywali jedynie pouczenie. Ratownicy podstacji w Miejscu Piastowym apelują do kierujących pojazdami o rozwagę i pozostawianie miejsca do wyjazdu dla karetki.

- Ostatnio za wycieraczką pozostawiłem kartkę z informacją dla kierowcy: „Pomyśl, że Tobie też może być potrzebna karetka” – wspomina ratownik.

Warto dodać, że ten problem nie dotyczy jedynie podstacji w Miejscu Piastowym. Ratownicy różnych stacji zwracają na niego uwagę. Prosimy o poszanowanie ich pracy. Należy pamiętać, że podczas akcji ratowniczych cenna jest każda minuta.

red. Sławomir Farbaniec fot. archiwum

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner