Potrzebne wsparcie dla rodziny. Podczas wichury stracili dach nad głową

fot. Krosno24.pl fot. Krosno24.pl

Ostatni weekend (9/10.03.2019 r.) był bardzo pracowity dla strażaków z całego powiatu krośnieńskiego. Wichura przybrała niszczycielską moc, wiatr osiągał porywy o prędkości ponad 100 km/h co zdecydowanie wystarczyło by porwać wszelkie niezabezpieczone elementy ruchome i uszkodzić wiele dachów oraz budynków. Niestety są również rodziny, których straty są olbrzymie.

Wśród kilkunastu poszkodowanych jest rodzina pana Grzegorza Gancarza, która w kilka chwil straciła dach nad głową. W nocy z 9/10 marca wichura uszkodziła budynek mieszkalny na ulicy Sportowej w Krośnie, w pierwszej chwili oderwały się płaty blachy, wczesnym rankiem na ziemię runeła jedna strona dachu wraz z betonową belką. Na miejscu doraźnie pomagali strażacy.

image003.jpg

Po niecałym tygodniu od tego zdarzenia, powoli są zbierane materiały na odbudowę dachu. Pan Grzegorz otrzymał od opieku społecznej jednorazową pomoc finansową na usunięcie skutków wichury, jednak koszty odbudowy przekraczają otrzymany datek. Przyjaciel rodziny zorganizował zbiórkę pieniężną, wpłat można dokonywać tutaj : https://pomagam.pl/pomocdlagrzeska 

image002.jpg

Dach na jednym z bloków Osiedla Generalskiego:

image004.jpg

Podczas wichury zostały uszkodzone dwa mieszkania, gdzie zerwanie poszycia dachowego doprowowadziło do wyrwania lub uszkodzenia okien dachowych. Miszkania były ubezpieczone a w pomoc mieszkańcom zaangażował się prezydent miasta Krosna Piotr Przytocki.

red. Patrycja Barna fot. Krosno24.pl, Robert Kołek

 

Partnerzy portalu: