Przybij Piątkę z Kamilem. Wystartuj w charytatywnych zawodach biegowych oraz marszu Nordic Walking

Lubisz rywalizację? Zbierz swoich znajomych i wystartujcie w charytatywnych zawodach biegowych “Przybij Piątkę z Kamilem” oraz "I Marsz Nordic Walking "Przybij 5-tkę z Kamilem". Wydarzenie odbędzie się 30 czerwca w Widaczu (powiat krośnieński). Cel jest szczególny - pozyskane środki zostaną przekazane na rehabilitację Kamila Kenar z Krosna, który uległ poważnemu urazowi kręgosłupa. Poszukiwani są również sponsorzy. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Sołtys Widacza, Mariusz Krupski. Na liście zawodników znajduje się już ponad 70 uczestników, w tym ośmioro dzieci.

- Bieg i Marsz Nordic Walking "Przybij 5-tkę z Kamilem, to pierwsza tego typu impreza organizowana w powiecie krośnieńskim. Celem akcji jest pozyskanie środków finansowych, które zostaną przekazane na rehabilitację Kamila Kenar z Krosna - mówi Dawid Bach, organizator wydarzenia.

Początek zawodów zaplanowano na godzinę 9:00. Biuro zawodów będzie znajdować się w Dom Ludowy w Widaczu. Zgłoszenia przyjmowane są przez formularz dostępny na stronie www.timekeeper.pl Dołączcie do wydarzenia na FB: Przybij Piątkę z Kamilem. Charytatywne wydarzenie biegowe Więcej szczegółów poniżej, a teraz...

Trochę o Kamilu...
Kamil Kenar od urodzenia mieszka w Krośnie, obecnie ma 26 lat. 5 października 2017 roku (mając 24-lata) odwiedził jeden z krośnieńskich pubów. Po wyjściu z lokalu usiadł na barierce i stracił równowagę. Doszło do nieszczęśliwego wypadku. Kamil upadł z wysokości około 5 metrów na głowę, uderzając w betonową powierzchnię parkingu, co spowodowało rozległe obrażenia wewnętrzne.

- Po upadku uszkodzeniu uległ kręgosłup, a przez przerwany rdzeń kręgowy doszło do porażenia czterokończynowego, żebra wbijając się w płuca doprowadziły do konieczności podłączenia do wentylacji mechanicznej - mówi Dawid Bach, znajomy Kamila, organizator biegu.

Krośnianin przebywał na oddziale intensywnej terapii oraz na różnych oddziałach intensywnej opieki medycznej. Tuż po wypadku rozpoczęto zbiórkę pieniędzy na rzecz Kamila w serwisie zrzutka.pl. 478 osób wpłaciło łącznie 42 408 zł. Następnie, Kamil znalazł się w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Votum S.A. w Krakowie. Pobyt w placówce pozwolił na rozwój i dalsze funkcjonowanie w codziennym życiu mężczyzny. 26-latek jest również podopiecznym "Fundacji Pomocy Dzieciom" (KRS 0000117587), przebywa obecnie w domu rodzinnym, pod opieką najbliższych, mamy, siostry i brata, rehabilitantów i służby zdrowia.

- Kamil wymaga ciągłego leczenia, opieki, rehabilitacji oraz stałych środków finansowych, by móc nadal się rozwijać. Leczenie, nie należy do najtańszych. Sam bieg wymaga wsparcia finansowego, wielu opłat organizacyjnych, czy technicznych. Wszystkich ludzi dobrej woli oraz firmy z Krosna, powiatu i Podkarpacia prosimy o wsparcie finansowe, w formie sponsoringu - mówi Dawid Bach.

- Organizację wydarzenia oszacowano na 6 tysięcy złotych, tyle środków potrzebujemy, by spełnić wszelkie wymogi. Jeśli chcesz pomóc w organizacji, wesprzeć Kamila, napisz na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub zadzwoń do mnie pod numer telefonu 793 751 983 - dodaje Dawid.

W wydarzeniu weźmie udział Tomasz Wojtowicz z Widacza, sportowiec będący w kadrze Polskiej Federacja Nordic Walking. Tomek jest zwycięzcą zawodów Nordic Walking zaliczanych do Pucharu Polski na dystansie 10 kilometrów, które odbyły się w czerwcu 2019 roku w Weryni koło Kolbuszowej (woj. Podkarpackie). Zobaczcie tutaj: 400 osób rywalizowało w Weryni w zawodach Nordic Walking Tomasz również jest jednym z organizatorów wydarzenia dla Kamila.

Firma Panakeja - Prywatne Usługi Pielęgniarskie podczas wydarzenia wykonywać będzie bezpłatne pomiary ciśnienia oraz cukru we krwi dla Wszystkich zainteresowanych uczestników i gości. Za badanie zbierane będą wolne datki. Pozyskane środki zostaną w całości przekazane na rehabilitację i leczenie Kamila. Myszkowe animacje dla dzieci przygotują zabawy dla najmłodszych, między innymi z malowaniem twarzy. Na wydarzenia zapraszamy rodziców oraz ich pociechy!

- Już dziś serdecznie dziękujemy naszym ofiarodawcom, sponsorom, oraz partnerom. To dzięki Wam, wspólnie możemy zorganizować wydarzenie dla Kamila. Podziękowania kierujemy dla: Prodeco, Dorsum.pl, Myszkowe animacje dla dzieci, Panakeja - Prywatne Usługi Pielęgniarskie, Auto Szyby Krosno, Multeo - Multi Agencja Reklamowa oraz Krosno Miasto Szkła - mówi Dawid Bach.

Ty pobiegniesz dla Niego...

Trasa i dystans biegowy
- 800 m (dzieci) 2, 5 i 10 km (dwie pętle) ulicami wsi Widacz i terenowymi,
- godziny startów: 800 m. - 9:00, 2 km - 9:30, 5 km - 10:45 oraz 10 km - 11:00.

KLASYFIKACJA:

- na dystansie 5 oraz 10 km:
a). klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn

b). klasyfikacja w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn (nagrody nie dublują się):
- (kobieta, mężczyzna): 16-19 lat,
- (kobieta, mężczyzna): 20-29 lat,
- (kobieta, mężczyzna): 30-39 lat,
- (kobieta, mężczyzna): 40-49 lat,
- (kobieta, mężczyzna): 50+.

c). kategoria mieszkańców Widacza miejsca I–III

d). służby mundurowe (w tym jednostki OSP)- miejsca I-III

- na dystansie 2 km:
- kategoria OPEN (kobieta, mężczyzna)
- najlepszy zawodnik z Widacza (kobieta, mężczyzna)

- na dystansie 800 m:
- Open (kobieta, mężczyzna)

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia dodatkowych klasyfikacji, w zależności od ilości pozyskanych sponsorów.

W biegu na 10 kilometrów prawo startu mają zawodnicy, którzy ukończyli 16 lat. Osoby te mogą startować w biegu za okazaniem pisemnej zgody prawnego opiekuna. Impreza ma charakter otwarty, a uczestników biegu obowiązują przepisy IAAF i PZLA oraz regulamin. Zgłoszenia przyjmujemy do 25 Czerwca 2019 roku. Organizator zastrzega sobie prawo wcześniejszego zamknięcia zapisów w przypadku wypełnienia limitu zgłoszeń lub z innych niezależnych od organizatora powodów! Szczegóły opłat znajdziecie - tutaj.

Zawodnicy startujący w "I zawodach Nordic Walking Przybij 5-tkę z Kamilem" klasyfikowani będą w kategoriach:

10 km: open oraz wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn:
- 19 - 39 lat,
- 30 - 49 lat,
- 40 - 49 lat,
- 50 +.

Klasyfikacje wiekowe dublują się, tylko pod warunkiem, że w klasyfikacji wiekowej, nie będzie kompletu 3 zawodników.

- służby mundurowe - pierwsze 3 miejsca OPEN (jednostki OSP również są zaliczane do służb mundurowych).
- najlepszy mieszkaniec Widacza - pierwsze 3 miejsca OPEN.

5 km: open oraz wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn:
- 19 - 39 lat,
- 30 - 49 lat,
- 40 - 49 lat,
- 50 +.

Klasyfikacje wiekowe dublują się, tylko pod warunkiem że w klasyfikacji wiekowej, nie będzie kompletu 3 zawodników.

- służby mundurowe - pierwsze 3 miejsca OPEN (jednostki OSP również są zaliczane do klas mundurowych).
- najlepszy mieszkaniec Widacza - pierwsze 3 miejsca OPEN.

Szczegóły opłat znajdziecie - tutaj.

W wydarzeniu mogą brać również dzieci i młodzież do 15 roku życia. Zapisy na stronie www.timekeeper.pl

Dla zdobywców pierwszych trzech miejsc przewidziano puchary i dyplomy. Wydarzenie, to również promocja aktywnego i zdrowego trybu życia. Zapisy oraz pomiar czasu podczas zawodów prowadzi firma Timekeeper. Regulamin zawodów dostępny jest - tutaj.

Partnerem wydarzenia jest Restauracja i Club Wyszynk Krosno. Patronat medialny nad wydarzeniem obejmują: KrosnoCity.pl, Krosno112.pl, KrosnoSfera.pl, TV Galicja i RMF MAXX.

Dołączcie do wydarzenia na FB: Przybij Piątkę z Kamilem. Charytatywne wydarzenie biegowe 

red., fot. organizatorzy

 

Partnerzy portalu: