Piknik rodzinny honorowych dawców krwi już w ten weekend

Wyjątkowy piknik, podczas którego spotkają się krwiodawcy, odbędzie się 20 lipca. Promowanie zdrowego stylu życia, gry i zabawy a wcześniej możliwość oddania krwi w Krwiobusie, to tylko część zaplanowanych atrakcji.

Zarówno Wójt Gminy Wojaszówka Sławomir Stefański oraz Polski Czerwony Krzyż zapraszają na Piknik Rodzinny Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego, podczas którego chętne osoby mogą oddać krew w Mobilnym Punkcie Poboru Krwi. W sobotę od 9:30 do 14:00 można oddać krew na stadionie w Odrzykoniu, a dla krwiodawców czekają niespodzianki.

imagwk0067.jpg

Oprócz oddawania krwi zaplanowano również animacje czasu wolnego dla dzieci, konkurs o uzależnieniach oraz promocję zdrowego stylu życia.

 imagwk0068.jpg

Podczas wakacji krew jest szczególnie potrzebna, dlatego też, zapraszamy do oddania krwi w Oddziale Terenowym RCKiK w Krośnie, od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 do godziny 12:00. Studenckie Koło Honorowych Dawcow Krwi i Potencjalnych Dawców Szpiku przygotowało Wakacyjną Kroplę Krwi, oprócz 9 czekolad można wygrać nagrody ufundowane przez sponsorów.

imagwk0069.jpg

Aby oddać krew należy spełnić takie warunki jak:
-ukończone 18 lat lecz nie więcej niż 65 lat,
-waga powyżej 50 kg,
-ważny dowód osobisty w dniu oddania krwi
Pamiętaj, by przed oddaniem krwi pić dużo czystej wody i spożyć lekkie śniadanie. 

red. Patrycja Barna, fot. Krosno112.pl

 

 

Partnerzy portalu: